Nowy magazyn DACHSER już jest!

Gospodarka, logistyka i ludzie na całym świecie - bez względu na to, gdzie spojrzeć, wszyscy wciąż próbujemy odnaleźć się w bardzo niepewnych czasach. Nie udało nam się jeszcze oswoić koronawirusa, co pokazała niedawna masowa epidemia w międzynarodowym centrum handlowym w Hongkongu. Tymczasem świat z niedowierzaniem patrzy na to, co dzieje się w sercu Europy. Straszliwa wojna na Ukrainie sprawia, że ogromna liczba ludzi ucieka ze swoich domów.

DACHSER Magazine 1/22

Wydarzenia te niosą ze sobą głębokie nieszczęście i niepewność, co ma również kolosalny wpływ na globalne łańcuchy dostaw. Prognozowanie przyszłości, a nawet tylko kilku najbliższych tygodni, jest trudniejsze niż kiedykolwiek, a przepływy towarów wciąż napotykają na wiele wyzwań organizacyjnych. Równie liczne są jednak kreatywne rozwiązania, które znajdują się na drodze do poradzenia sobie z niezliczonymi problemami - w czym DACHSER jest szczególnie dobry.

DACHSER jest również zaangażowany w rozwiązywanie i kształtowanie głównych kierunków rozwoju logistyki. Dlatego w najnowszym wydaniu magazynu DACHSER przyglądamy się szerszej perspektywie. W pięciu konkretnych tematach na okładce opisujemy kamienie milowe na długiej drodze rozwoju logistyki oraz sposoby ich osiągnięcia. Wyraźnie widać, że choć zrównoważony rozwój, cyfryzacja, niezawodność i sprawność to podstawowe hasła przewodnie, to ludzie będą odgrywać kluczową rolę. Nasi pracownicy są i zawsze będą filarem naszej działalności - ponieważ logistyka to biznes oparty na ludziach". Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę 6.

Alexander Tonn, Chief Operations Officer Road Logistics, również podkreśla znaczenie posiadania wykwalifikowanego i zmotywowanego zespołu. Na stronie 20 można przeczytać wywiad, w którym wyjaśnia on wyzwania stojące obecnie przed logistyką, w tym pogłębiający się brak kierowców, a także opowiada o swojej dotychczasowej karierze w firmie DACHSER. Przeczytaj profil zawodowy na stronie 24, aby dowiedzieć się, jak skutecznie przyciągnąć i zatrzymać nowe pokolenie. Przedstawiamy młodego kolegę, który nigdy nie pozwolił, aby fakt, że urodził się z ograniczoną sprawnością ruchową, przeszkodził mu w realizacji jego planów.

Twój osobisty egzemplarz

Te i wiele innych historii znajdziecie w tym numerze, który, nawiasem mówiąc, zyskał nowy, świeży wygląd. Mamy nadzieję, że lektura sprawi Wam przyjemność!

Odbierz osobisty egzemplarz w swoim oddziale lub pobierz plik PDF tutaj. Mamy nadzieję, że lektura nowego numeru magazynu DACHSER sprawi Wam przyjemność.

DACHSER Magazine 1/22 - english PDF (10,80 MB)
DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak