Dziesięciu nowych stażystów rozpoczyna pracę w Dachser Polska

W Polsce Program Stażowy w Dachser realizowany jest nieprzerwanie od 11 lat. Staże są płatne, realizowane w pełnym wymiarze godzin i nie mają charakteru zwykłych praktyk. Oprócz normalnej pracy w konkretnych działach stażyści rozwijają się zawodowo poprzez udział w wielu szkoleniach wdrażających w procesy, systemy i usługi Dachser. W tym roku na drodze rekrutacji wyłoniliśmy 10 osób.

Oskar Sztuk, Team Leader Short Distance, absolwent Programu Stażowego

Program Stażowy w Dachser skierowany jest  do absolwentów szkół średnich oraz wyższych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy adepci poznają tajniki pracy w działach dyspozycji, charteru, obsługi klienta, sprzedaży, administracji palet i ubezpieczeń, fakturowania, przetwarzania zleceń oraz magazynu logistycznego i przeładunkowego. Każdy stażysta systematycznie przejdzie przez kolejne działy według  indywidualnego planu przy wsparciu mentora. Po zakończonym  stażu młodzi profesjonaliści będą  mieli szansę kontynuować karierę w ramach  firmy. 

„Projekt powstał z myślą o młodych i  proaktywnych osobach wiążących swoją przyszłość z logistyką, które chciałyby pracować w  Dachser. Od 2010 r. z programu skorzystało ponad 80 uczestników, a około połowa z nich do dziś związana jest z naszą firmą w Polsce. Wierzymy, że logistyka to biznes ludzi, dlatego inwestycja w kapitał ludzki jest wpisana w kulturę organizacyjną Dachser. Od lat wspieramy pracowników  w zdobywaniu doświadczenia i pogłębianiu wiedzy z zakresu szeroko pojętej logistyki. Zaangażowani i dobrze wyszkoleni pracownicy są  kluczowi dla sukcesu naszej firmy, dlatego mocno stawiamy na nieustanne doskonalenie umiejętności zawodowych.” – mówi Eliza Rocławska, Kierownik ds. Rozwoju i szkoleń..

Od stażysty do doświadczonego pracownika

Jednym z absolwentów Programu Stażowego, kontynuującym karierę w Dachser jest Oskar Sztuk, który obecnie pracuje jako Team Leader Short Distance w oddziale firmy w Sosnowcu. Jest odpowiedzialny za pracę zespołu dyspozytorów.

„Udział w programie stażowym pozwolił mi na zdobycie obszernej wiedzy na temat branży TSL i stanowił płynną kontynuację moich studiów. Dzięki stażowi poznałem także firmę Dachser. Podczas szkolenia zaskoczyło mnie rzetelne podejście do współpracy ze mną. Byłem traktowany jako pełnoprawny pracownik i realizowałem potrzebne zadania. Otrzymywana pensja była adekwatna do wykonywanej pracy, co było dla mnie ogromnym plusem. Zdecydowałem się kontynuować swoją karierę w  Dachser, ponieważ cenię sobie dobrą atmosferę, otwartość i dobrą komunikację. Ważne są dla mnie także możliwości rozwoju oraz zachowanie przestrzeni na samodoskonalenie. To właśnie otrzymałem od firmy, zarówno na poziomie lokalnym, jak i europejskim” – podsumowuje Oskar Sztuk, Team Leader Short Distance.

Teoria spotyka się z praktyką

Oprócz Programu Stażowego od 2014 roku Dachser realizuje Program Studiów Dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. W ramach projektu studenci łączą teorię z praktyką – po 9 tygodniach zajęć na uczelni biorą udział w 9-tygodniowym stażu w jednym z oddziałów Dachser. W ten sposób absolwenci tego kierunku mogą pochwalić się zarówno praktyką zawodową, jak również  dyplomem ukończenia studiów.

„Mamy świadomość, że za sprawnym funkcjonowaniem łańcuchów dostaw stoją kompetentni i zmotywowani ludzie z pasją do logistyki. W Dachser kładziemy nacisk na przekazywanie wiedzy i jednocześnie na rozwój umiejętności społecznych, a tym samym rozwój osobisty.  Dzięki HR Biznes Partnerom działającym w każdym oddziale na bieżąco reagujemy, wspieramy i służymy indywidualnym podejściem  do pracowników, dla których ważne są kwestie rozwoju. ” – podkreśla Magdalena Jamroziak, HR Manager Dachser Polska.

Logistyka to szybko rozwijająca się branża, wpływająca na wszystkie sfery biznesu i życia. Wiąże się z technologią, automatyzacją, robotyzacją i digitalizacją procesów, ale przede wszystkim z logistykami, czyli ludźmi, którzy pracują w tej branży. Według Raportu 2021 Bergman Engineering logistyk jest jednym z pięciu najbardziej poszukiwanych zawodów w polskim przemyśle. To specjalista posiadający wiedzę techniczną i ekonomiczną, znający języki obce i sprawnie poruszający się w środowisku informatycznym.  

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak