Jarosław Witkowski nowym Prezesem DACHSER Polska

Jarosław Witkowski, który w ostatnich miesiącach pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu DACHSER Polska, z dniem 1 stycznia 2024 roku został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu DACHSER Polska. Prowadzenie firmy w Polsce przejął z początkiem lutego 2024 r.

Jarosław Witkowski, nowy Prezes Zarządu DACHSER Polska

Jarosław Witkowski jest menedżerem z 26-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Karierę zawodową budował m.in. w takich firmach jak Raben Group, GLS, ROHLIG SUUS Logistics. Prawie 14 lat temu dołączył do DACHSER jako Kierownik Oddziałów w Poznaniu i Szczecinie. W  ciągu ostatnich 10 lat awansował na stanowisko Dyrektora Regionu oraz dodatkowo pełnił funkcję Kierownika Oddziału w Gdańsku.  

Przez ostatnie 10 miesięcy Jarosław Witkowski pełnił kluczową rolę jako Pełnomocnik Zarządu DACHSER Polska. Dogłębna znajomość branży logistycznej oraz firmy przyczyniły się do utrzymania stabilności i efektywnego funkcjonowania spółki w tym okresie. Z dniem 1 lutego 2024 roku Jarosław Witkowski został Prezesem Zarządu DACHSER Polska, zastępując Michała Simkowskiego (zm. 2023).

„Przez 17 lat działalności w Polsce firma dynamicznie rozwijała się pod skrzydłami doświadczonych menadżerów i sprawdzonych ekspertów. DACHSER Polska jest w najlepszych rękach. Jestem przekonany, że Jarosław Witkowski dzięki wieloletniemu doświadczeniu w naszej organizacji jest najlepszym kandydatem na to stanowisko” – powiedział Wolfgang Reinel, Managing Director European Logistics North Central Europe w DACHSER. Jarosław Witkowski udzielił odpowiedzi na tę wypowiedź: „Objęcie stanowiska Prezesa Zarządu DACHSER w Polsce to dla mnie zaszczyt i wyraz wielkiego zaufania. Podjąłem to wyzwanie z pełną odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem. Od początku strategia firmy DACHSER była ukierunkowana na konsekwentny rozwój swojej sieci i zamierzam ją kontynuować. W DACHSER kierujemy się wspólnymi celami i wartościami, których głównym zadaniem jest umacnianie grupy. Będę kontynuował tradycję zachowania najwyższej jakości i wzmacniania wartości naszej organizacji”.

O DACHSER:

DACHSER, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, zapewnia logistykę transportu, magazynowanie i niestandardowe usługi w dwóch obszarach biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics. Ta ostatnia składa się z dwóch linii biznesowych: DACHSER European Logistics i DACHSER Food Logistics. Kompleksowe usługi logistyki kontraktowej i rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Płynna sieć logistyczna – zarówno w Europie, jak i za granicą – oraz w pełni zintegrowane systemy IT zapewniają inteligentne rozwiązania logistyczne na całym świecie.

Na polskim rynku DACHSER działa już od 17 lat. Dysponuje prawie 30 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz 32 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. Aktualnie w kraju znajduje się dziesięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie, Szczecinie oraz Toruniu.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak