Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2024 – kluczowe daty i wpływ na łańcuchy dostaw

Francja przygotowuje się do organizacji dwóch największych na świecie wydarzeń sportowych tego lata, które odbędą się w Paryżu i kilku innych francuskich miastach. Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie, rozgrywane głównie w stolicy Francji, potrwają od 26 lipca do 8 września.

Wobec tego chcielibyśmy przekazać informacje o ostatnich decyzjach podejmowanych przez rząd i władze regionalne oraz o zwiększonych ograniczeniach logistycznych w związku z Igrzyskami. Działania te będą miały wpływ na realizację naszych dostaw w regionie Paryża w okresie od lipca do września 2024 roku.

Kluczowe utrudnienia związane z organizacją wydarzenia, które wpłyną na transport i logistykę:

  • Sztafeta z pochodnią olimpijską: pierwsza część wydarzenia rozpoczęła się 8 maja 2024 roku w Marsylii. Następnie pochodnia przechodzi przez kolejne miasta aż do 26 lipca, kiedy dotrze do Paryża. Przemieszczanie sztafety olimpijskiej spowoduje ograniczenia w transporcie dla dostawców i odbiorców towarów w danych miastach. Szczegóły trasy według miast można znaleźć tutaj.
  • Wydarzenia sportowe w Paryżu: większość wydarzeń sportowych odbywających się w Paryżu między 26 lipca a 8 września będzie wiązało się z utrudnieniami drogowymi. Interaktywna mapa pokazująca blokady dróg przed, w trakcie i po wydarzeniach jest dostępna tutaj.

Jak DACHSER minimalizuje wpływ tych zdarzeń na łańcuchy dostaw?

DACHSER stawia zadowolenie klientów i jakość dostaw w centrum swoich zainteresowań. Jesteśmy świadomi znaczenia naszej roli w efektywnym zarządzaniu przepływem towarów, transportem i dystrybucją w tym okresie. Dlatego już od dawna pracujemy nad zapewnieniem jak najlepszej obsługi potrzeb transportowych i logistycznych naszych klientów, które będą towarzyszyć temu wydarzeniu.

Ty również możesz nam pomóc:

  • Skontaktuj się ze swoimi dostawcami i klientami w celu zapewnienia wystarczających zapasów i zarządzania przyszłymi potrzebami.
  • Planuj tylko niezbędne wolumeny do odpowiednich miejsc docelowych w okresach, których to dotyczy.
  • W razie potrzeby zwiększ zapasy przed pierwszymi testami w Paryżu, tak aby uzupełnić je między poniedziałkiem 12 sierpnia a wtorkiem 27 sierpnia.

W przypadku jakichkolwiek pytań na ten temat prosimy o kontakt z osobą kontaktową w lokalnym oddziale DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Aleksandra Rudnicka Communications and Promotion Apprentice