Fracht morski: Zakłócenia w portach Ningbo i Tianjin

W związku z zakłóceniami w portach Ningbo, chcielibyśmy przekazać Państwu aktualne informacje. Ostatnio w Tianjin doszło do wybuchu epidemii Covid. Poniżej przedstawiamy Państwu przegląd aktualnej sytuacji.

 Ningbo

  • W Ningbo, władze obniżyły poziom zagrożenia w związku z Covid – 19.  Odpowiednio, tymczasowe zamknięcie dzielnicy Beilun zostało zniesione, z wyjątkiem centrum epidemii.

 

  • Obecnie większość firm transportowych ma przyznawane pozwolenia na wjazd do dzielnicy Beilun.Podsumowując , nasze operacje FCL i LCL wróciły do normy,   z pewnymi opóźnieniami statków ze względu na zatory w portach.

 

  • W miastach prowincji Zhejiang odnotowano pojedyncze przypadki Covid, ale nie ma to wpływu na działalność w Ningbo, z wyjątkiem odbiorów i dostaw z tych miejsc.

 Tianjin

 W ostatni weekend w Tianjin zgłoszono wiele przypadków Covid, a niektóre z nich to niestety wariant Omicron. W odpowiedzi na ten incydent, przeprowadzono masową kampanię testów PCR wśród wszystkich mieszkańców miasta.

  •  Poinformowano, że cztery z ośmiu morskich terminali towarowych w Tianjin są zamknięte, a wjazd mają tylko pojazdy posiadające specjalne zezwolenia.

 

  • W obecnej sytuacji odbieranie i dostarczanie przesyłek z i do innych prowincji jest mało prawdopodobne.

 

  • Odbiory i dostawy w obrębie miasta są również wstrzymane, ponieważ mieszkańcy pozostaną w domach do czasu zakończenia masowej kampanii testów PCR i uzyskania wyników.

 

  • W oddziale DACHSER w Tianjin nasi pracownicy będą pracować w domu do czasu uzyskania negatywnych wyników testów.

 

Będziemy nadal monitorować sytuację i zapewniamy, że będą Państwo informowani o rozwoju sytuacji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz