Embargo tranzytowe: obecna sytuacja w zakresie obsługi w Paryżu i Frankfurcie

Z powodu ograniczeń kadrowych związanych z COVID-19 występują zakłócenia w terminalu przeładunkowym Lufthansy we Frankfurcie. To samo dzieje się obecnie w Air France/ KLM i jego centrum przeładunkowym w Paryżu. W związku z tym podjęto następujące środki:

Od środy, 26 stycznia 2022 Lufthansa Cargo wprowadziła embargo tranzytowe we Frankfurcie. Air France/ KLM musiały zrobić to samo dla swojego hubu w Paryżu (CDG). Dodatkowo Air France/ KLM odwołały wszystkie loty z Paryża Charles de Gaulle do Hongkongu do 26 marca 2022 roku.

  • Zwolnienia z embarga tranzytowego w FRA i CDG mają być dokonywane dla BUP (Bulk Unitization Program), BXO (Emergency Solutions) i VAL (valuable cargo).
  • Frachty, które zostały już zaakceptowane, zostaną wysłane tak szybko, jak to możliwe.
  • Frachty, które nie zostały jeszcze dostarczone, niestety nie mogą zostać przyjęte.

W związku z tym DACHSER wstrzymuje się do odwołania z rezerwacją i planowaniem ładunków dla odpowiednich przesyłek tranzytowych przez Frankfurt i Paryż dla sieci Lufthansa i Air France / KLM. Ponadto Air France / KLM nie przyjmuje już rezerwacji luźnych przesyłek z miejscem docelowym w Paryżu (CDG).

 

Przesyłki tranzytowe muszą być w międzyczasie przekierowywane przez inne linie lotnicze i partnerów przeładunkowych lub, dzięki możliwościom zintegrowanej sieci firmy DACHSER, mogą być bezproblemowo połączone z Airfreight Gateway Frankfurt do sieci DACHSER Road Logistics w celu szybkiej spedycji w całej Europie do miejsca docelowego.

 

Dzięki połączeniu obszarów działalności DACHSER Road Logistics i DACHSER Air & Sea Logistics firma DACHSER może nie tylko dostarczać zintegrowane i wydajne rozwiązania w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, ale także natychmiast reagować na tę wyjątkową sytuację.

 

Rozwój sytuacji w Lufthansie i Air France / KLM wskazuje, że można spodziewać się dalszych ograniczeń w obsłudze operacyjnej we Frankfurcie, Paryżu i innych miejscach.

 

Lokalni przedstawiciele firmy DACHSER chętnie udzielą informacji na temat przesyłek i możliwych alternatyw.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak