Dachser na Poland Business Run 2021

Za nami 10. edycja Poland Business Run – największej w Polsce charytatywnej sztafety biznesowej. W tym roku w barwach DACHSER w biegu wystartowało aż 19 drużyn z ośmiu różnych miast. Tradycyjnie rywalizacji przyświecał szlachetny cel – środki z opłat startowych zostaną przekazane na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Poland Business Run 2021

W tegorocznej jubileuszowej sztafecie wystartowała rekordowa liczba 28,5 tys. biegaczy, głównie pracowników firm i korporacji, a wśród nich 95 reprezentantów DACHSER. Ze względu na pandemię, podobnie jak w zeszłym roku, zawody miały formę niestacjonarną. Nie było wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpiły je wybrane samodzielnie przez biegaczy czterokilometrowe ścieżki i live streaming.

W pierwszą niedzielę września każdy z uczestników pokonał dystans 4 km indywidualnie, ale nie oznaczało to taryfy ulgowej ani drogi na skróty, ponieważ wynik musiał być udokumentowany za pomocą aplikacji z funkcją GPS. Choć oczywiście wszystkim przyświecał przede wszystkim szczytny cel biegu, to nie zabrakło też sportowej rywalizacji. I tak w naszej firmowej klasyfikacji pierwsza piątka najszybszych drużyn ukształtowała się następująco:

1.         Bryw Hills (Brwinów) z wynikiem 01:51:27

2.         Żarłokspeed (Sosnowiec) z wynikiem 01:52:01

3.         Dachser Szczecin (Szczecin) z wynikiem 01:52:38

4.         Drużyna Cieni (Poznań) z wynikiem 01:55:47

5.         Dachser targospeeds (Stryków) z wynikiem 01:57:06

Najważniejszy jest cel

Naszym kolegom i koleżankom, którzy wzięli udział w sztafecie gratulujemy wyników. Jednak dużo ważniejsze od uzyskanych czasów jest wsparcie osób z dysfunkcjami narządów ruchu. W tym roku Fundacja Poland Business Run zebrała z opłat startowych ponad 2 mln złotych, co pozwoli pomóc co najmniej 103 osobom!

Kontakt Anna Szalek-Kowalska