DACHSER pomaga ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

DACHSER i organizacja charytatywna dla dzieci Terre des Hommes wspierają ofiary trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji i Syrii. Oprócz darowizny firmy w wysokości 50 tys. euro planowane są dalsze działania pomocowe dla dzieci i młodzieży z regionów dotkniętych katastrofą.

DACHSER i terre des hommes - pomoc kryzysowa po trzęsieniu ziemi.

Kilkanaście dni temu dotarły do nas przerażające obrazy trzęsienia ziemi na pograniczu turecko-syryjskim. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że była to największa katastrofa naturalna w Europie od 100 lat. Pomimo desperackich wysiłków ratowników i ocalałych, władze szacują, że zginęło ponad 40 tys. osób. Setki domów zostało zniszczonych lub nie nadaje się do zamieszkania. W środku zimy, przy spadających w nocy temperaturach poniżej zera, ludzie w regionie katastrofy stracili dosłownie wszystko.

W samej Turcji firma DACHSER działa od ponad dekady. W dwóch obszarach biznesowych – Air & Sea Logistics i European Logistics – zatrudnionych jest łącznie 75 pracowników. Wszyscy – według naszych najnowszych informacji – są bezpieczni. Jednak wielu z nich odczuło tragiczne skutki, bo mają rodzinę, przyjaciół i znajomych mieszkających w[ASK1]  regionie katastrofy. Dotyczy to również pozostałych pracowników DACHSER, którzy pochodzą z Turcji lub Syrii.

.W tej sytuacji ważne jest, aby rodzina DACHSER była razem i udzieliła pomocy potrzebującym. W tym celu bezzwłocznie przekazaliśmy 50 000 euro na wsparcie działań Terre des Hommes, której turecka organizacja partnerska Support to life dostarcza namioty, koce, ciepłą odzież, żywność, wodę pitną i leki. Uwaga koncentruje się na zapewnieniu dzieciom żywności, na miejscu rozdawana są koce, grzejniki, pieluchy i farmaceutyki. Namioty zapewniają rodzinom tymczasowe schronienie, co ważne jest przy niskich temperaturach powietrza. Z drugiej strony rodziny są ewakuowane z obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi, ponieważ transport publiczny został całkowicie wstrzymany

Ponadto DACHSER i Terre des Hommes zainicjują dalsze działania pomocowe, o których będziemy informować na bieżąco.

Każdy może pomóc

„W tych dniach pozostajemy w stałym kontakcie z naszymi pracownikami w Turcji. Nasze myśli są z ludźmi z rejonu katastrofy, którzy stracili krewnych i przyjaciół i dosłownie nie mają już nic” – mówi Burkhard Eling, CEO w DACHSER„Udzielenie pierwszej pomocy w takich przypadkach jest naszym priorytetem. Następnie chcemy zaangażować się szczególnie w pomoc potrzebujących dzieci i młodzieży”.

Jeśli chcesz również pomóc w Turcji i Syrii, zapraszamy do wpłat prywatnych na ten numer konta: Terre des Hommes, IBAN: DE32 2659 0025 1000 7008 16, BIC: GENODEF1OSV

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz