DACHSER Toruń świętuje pierwsze urodziny 

Toruński oddział DACHSER został uruchomiony, by umożliwić firmom z regionu kujawsko-pomorskiego efektywną logistykę opartą na europejskiej sieci połączeń wiodącego operatora logistycznego. Zwiększyło to płynność łańcucha dostaw i skróciło czas trwania operacji logistycznych.

DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, stale zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń z Polski oraz rozbudowuje sieć krajowych oddziałów.
DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, stale zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń z Polski oraz rozbudowuje sieć krajowych oddziałów.

DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, stale zwiększa liczbę bezpośrednich połączeń z Polski oraz rozbudowuje sieć krajowych oddziałów. Dokładnie rok temu, 3 października 2022 roku, dołączył do nich Toruń. To już 10 oddział operatora funkcjonujący w Polsce. Pierwsze urodziny to dobra okazja do podsumowania jego najważniejszych wyników i kluczowych osiągnięć.

Toruń w centrum świata DACHSER

Siedzibą toruńskiego oddziału DACHSER jest centrum dystrybucyjne Panattoni Park Toruń II. Firma zajmuje ponad 2 500 m² w magazynie klasy A, z 14 dokami przeładunkowymi, bramą drive-in i obszernym parkingiem. Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie „very good”, co potwierdza, że jest przyjazny środowisku i zapewnia komfort użytkownikom. DACHSER w Toruniu dostarcza swoim klientom efektywne i oszczędne rozwiązania w zakresie transportu, magazynowania, pakowania i zabezpieczenia towaru oraz zapewnia optymalne wykorzystanie zasobów i sprzętu w magazynie. Dba także o płynną realizację przyjęć i wydań z magazynu, także w szczycie sezonu.

„Nasze wyniki pokazują, że dołączenie Torunia do sieci DACHSER, czyli największej europejskiej homogenicznej sieci logistycznej, było bardzo dobrą decyzją. Eksporterzy z kujawsko-pomorskiego otrzymali dostęp do sprawnych dostaw aż do 36 krajów w Europie, a także możliwość powierzenia doświadczonemu operatorowi całego procesu logistycznego – od magazynowania, przez konfekcjonowanie, po odprawę celną Jestem bardzo dumna z toruńskiego zespołu, który tak wiele osiągnął w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie!” – podsumowała Marlena Dorniak, Kierowniczka oddziału DACHSER w Toruniu.

W ciągu roku działania oddziału z Torunia wysłano ponad 71,6 tys. jednostek transportowych (SSCC). Dostarczono blisko 41,2 tys. przesyłek, o łącznej wadze 12 576,5 tys. ton, do niemal 3 tys. odbiorców w 36 krajach w Europie. W ramach obsługi linii krótko dystansowych zrealizowano 2 560 kursów na terenie Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego. Obsłużono także 3 618 linii długodystansowych – czyli dostaw do terminali przeładunkowych w Koninku i Strykowie, skąd przesyłki wyruszają w dalszą podróż. Dodatkowo w magazynie funkcjonuje miejsce czasowego składowania oraz miejsce uznane, które ułatwiają obsługę celną importu i eksportu, szczególnie w tak istotnych kierunku jak Wielka Brytania, po zmianach związanych z Brexitem.

Mocną stroną toruńskiego oddziału DACHSER jest logistyka kontraktowa, która już przyciągnęła pierwszych klientów.
Mocną stroną toruńskiego oddziału DACHSER jest logistyka kontraktowa, która już przyciągnęła pierwszych klientów.

Logistyka kontraktowa sposobem na biznes

Mocną stroną toruńskiego oddziału DACHSER jest logistyka kontraktowa, która już przyciągnęła pierwszych klientów.

„W DACHSER zapewniamy zarządzanie łańcuchem dostaw eksporterów i importerów. Oferujemy rozwiązania magazynowo-transportowe, które pozwalają klientowi zoptymalizować budżet oraz skrócić czas realizowanych dostaw. A także szereg usług dodatkowych, takich jak np. obsługa celna, etykietowanie, wstępny montaż czy konfekcjonowanie zestawów. Cieszymy się, że Klienci z regionu kujawsko-pomorskiego mogą korzystać z logistyki kontraktowej i rozwijać swój biznes” – wyjaśnia Anna Czyżewska, Kierowniczka Rozwoju Biznesu Logistyki Kontraktowej w DACHSER w Polsce.

Już od 17 lat DACHSER w Polsce rozwija sieć swoich oddziałów, która obecnie liczy dziesięć lokalizacji: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k/Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k/Łodzi, Szczecinie i Toruniu. Oferuje łącznie blisko 30 000 m2 powierzchni przeładunkowej oraz 32 000 m2 wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej. Wszystkie krajowe oddziały są zintegrowane z rozbudowaną siecią transportu drogowego, lotniczego i morskiego DACHSER obsługującą przesyłki drobnicowe, częściowe i całopojazdowe.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz