DACHSER z nagrodą dla firmy rodzinnej

DACHSER, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award. W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO DACHSER wraz z Birgit Kastner- Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

Prof. Peter Vogel, Director of IMD Global Family Business Center; Marta Widz, IMD Research Fellow; Bernhard Simon, CEO DACHSER SE; Birgit Kastner-Simon, Corporate Director Corporate Marketing, DACHSER SE; Prof. Benoit Leleux, IMD Global Family Business Award Director; Matthew Crudgington, Associate Director, IMD Global Family Business Center

Przyznawana od 1996 r. nagroda ma na celu wyróżnienie międzynarodowych firm wielopokoleniowych, które są wzorem do naśladowania w zakresie łączenia interesów rodzinnych i biznesowych, zachowania tradycji, a także dążenia do innowacji w zgodzie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zwycięzca zostaje wybrany przez grono niezależnych ekspertów.

„DACHSER jest wyjątkową firmą rodzinną, która opracowała kompleksowy system zarządzania wyraźnie równoważący interesy rodzinne oraz biznesowe” - mówi Jean-François Manzoni, prezes IMD. „Sukces DACHSER opiera się na działaniach trzech pokoleń rodziny akcjonariuszy, którzy założyli jedną z najbardziej zrównoważonych firm rodzinnych na świecie” – dodaje Manzoni.

IMD uhonorował DACHSER za solidne struktury zarządzania korporacyjnego i rodzinnego, które idą w parze z doskonałymi działaniami operacyjnymi i zachowaniem wysokich standardów jakości. DACHSER  pozostał wierny swojej podstawowej działalności i dalej wyróżnia się wyznawaniem silnych wartości oraz dbaniem o zrównoważony wzrost, przy  prawdziwie globalnym zasięgu. Firma przykłada również dużą wagę do innowacyjności i zrównoważonego rozwoju w obszarze ekonomicznym, ekologicznym oraz społecznym.  

„Jakość zawsze tworzą ludzie. Dlatego stale dążymy do utrzymania harmonii między globalnym wzrostem a zachowaniem systemu wartości oraz tej „ludzkiej strony” wynikającej z bycia firmą rodzinną” - wyjaśnia Bernhard Simon, CEO DACHSER. „Nagroda IMD Global Family Business Award to dla nas sygnał, że jesteśmy na dobrej drodze. Sukces DACHSER opiera się na jasno określonej misji i silnych wartościach, które wyznajemy każdego dnia. Dzięki temu wszyscy na całym świecie rozumieją naszą długoterminową strategię, a to z kolei zapewnia firmie bezpieczny szlak dla przyszłych pokoleń. To jeszcze jeden powód, dla którego ta nagroda jest dla mnie bardzo znacząca” – dodaje Bernhard Simon.

O DACHSER:

DACHSER, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: DACHSER European Logistics i DACHSER Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi                   w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Dzięki około 30 600 pracownikom w 399 lokalizacjach na całym świecie DACHSER wypracował              w 2018 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości blisko 5,6 mld euro. W tym samym roku operator logistyczny obsłużył łącznie 83,7 mln przesyłek o wadze 41,3 mln ton. DACHSER jest reprezentowany przez organizacje krajowe w 44 państwach.

Więcej informacji na temat  DACHSER można znaleźć na stronie www.DACHSER.pl.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska