DACHSER zwiększa powierzchnię magazynową w Rottenburgu nad Neckarem

18 000 nowych miejsc paletowych w centrum logistycznym Ergenzingen-Ost

DACHSER dalej zwiększa możliwości magazynowe udostępniając nowy magazyn w Rottenburgu nad Neckarem. Powstający w regionie metropolitalnym Stuttgartu budynek zajmie około 11 500 m2. Rozpoczęcie działalności operacyjnej zaplanowano na sierpień 2023 roku.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego  - od lewej: Jürgen Wilscher (szef Project Management South & Architecture Panattoni), Timo Wachendorfer (wójt Ergenzingen), Thomas Klare (szef Corporate Contract Logistics DACHSER), Marco Geiger (Branch Manager DACHSER Rottenburg), Fabio Kirchgeßner (Head of Business Development BTS Germany Panattoni), Stephan Neher (burmistrz Rottenburg w Neckar), Markus Maurer (Branch Manager DACHSER Kornwestheim)
Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego - od lewej: Jürgen Wilscher (szef Project Management South & Architecture Panattoni), Timo Wachendorfer (wójt Ergenzingen), Thomas Klare (szef Corporate Contract Logistics DACHSER), Marco Geiger (Branch Manager DACHSER Rottenburg), Fabio Kirchgeßner (Head of Business Development BTS Germany Panattoni), Stephan Neher (burmistrz Rottenburg w Neckar), Markus Maurer (Branch Manager DACHSER Kornwestheim)

Nowy magazyn powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie oddziału DACHSER w Rottenburgu, na terenie centrum logistycznego Ergenzingen-Ost. Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne technologie, które spełnią wymagania klientów z różnych branż, w tym farmaceutycznej, spożywczej, elektrotechnicznej, chemicznej i dóbr konsumpcyjnych.

Decyzja o rozbudowie naszego oddziału jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową i związane z nią usługi, a także na efektywną dystrybucję do Niemiec i pozostałych krajów w Europie. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli zaoferować szerszy zakres usług naszym obecnym Klientom w regionie, a także zainteresować potencjalnych kontrahentów, którzy poszukują strategicznego i przyszłościowego partnera

Marco Geiger, Branch Manager oddziału DACHSER Rottenburg

"Oprócz samego magazynu, na terenie obiektu znajdzie się nowa powierzchnia biurowa, a także rozbudowane zaplecze magazynowe, które pozwoli podnieść efektywność działalności operacyjnej i zmniejszyć ruch na okolicznych drogach publicznych. Na dachu budynku zainstalujemy system fotowoltaiczny, a wytworzoną przez niego energię elektryczną wykorzystamy między innymi do zasilania nowego magazynu" - dodaje Geiger.

18 000 nowych miejsc na palety

Obecnie magazyn w oddziale DACHSER w Rottenburgu nad Neckarem ma powierzchnię 34 400 m2 i dysponuje 28 000 miejscami paletowych. Po rozbudowie obiekt będzie oferował 46 000 m2 i dodatkowe 18 000 miejsc paletowych.

Część nowego obiektu zostanie wyposażona w system chłodzenia wymagany przez klientów z branży spożywczej czy farmaceutycznej. Usługi o wartości dodanej, jak dostępność opakowań specjalnych czy kompleksowa obsługa celna, zwiększą elastyczność usług logistycznych dostępnych w Rottenburgu. Połączenie z paneuropejską siecią transportu drogowego, a zwłaszcza bliskość autostrady A81, zapewniają magazynowi idealną lokalizację, która umożliwia szybką i bezproblemową dystrybucję przechowywanych towarów do krajów europejskich.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym usługi transportu i magazynowania oraz szereg rozwiązań oferujących wartość dodaną. A co najważniejsze wszystkie usługi dostępne u jednego operatora logistycznego. Rozbudowa potencjału logistyki kontraktowej w Rottenburgu sprawi, że oddział będzie gotowy na to co przyniesie przyszłość

Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w DACHSER

DACHSER w Rottenburgu

Założony w 1999 roku oddział DACHSER w Rottenburgu zatrudnia około 250 pracowników. Każdego roku obsługuje około 681 900 przesyłek o łącznej wadze 347 000 ton dla klientów z branż przemysłowej oraz dóbr konsumpcyjnych. W nowym obiekcie powstanie od 35 do 40 nowych miejsc pracy.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska