DACHSER wyznacza kierunek rozwoju logistyki lotniczej i morskiej

Z dniem 1 stycznia 2024 roku dr Tobias Burger zastąpi Edoardo Podestà na stanowisku COO Air & Sea Logistics (ASL). Zaplanowane są również zmiany dotyczące następców zarządzających jednostkami biznesowymi ASL EMEA i ASL APAC.

DACHSER wyznacza kierunek przyszłego wzrostu w obszarze biznesowym Air & Sea Logistics (ASL) poprzez długoterminowe planowanie sukcesji.

Marc Meier będzie kierował ASL EMEA od 1 stycznia 2023 r.
Marc Meier będzie kierował ASL EMEA od 1 stycznia 2023 r.

Z dniem 1 stycznia 2024 r. dr Tobias Burger zastąpi Edoardo Podestà na stanowisku COO Air & Sea Logistics i członka zarządu. Po 20 latach kariery w DACHSER, z czego nieco ponad cztery na czele ASL, z końcem 2023 roku Podestà wycofa się z aktywnego życia zawodowego.

"Dr Tobias Burger jest doświadczonym strategiem logistycznym i wraz z naszą pomocą przygotowuję się do objęcia funkcji w Zarządzie DACHSER. Ze swoim holistycznym, skoncentrowanym na przyszłości, spojrzeniem na logistykę stanowi on cenne uzupełnienie naszego Zarządu" - mówi Bernhard Simon, Chairman of the DACHSER Supervisory Board - Dr Burger będzie również odpowiedzialny za wszystkie działania marketingowe DACHSER. To stawia nas w najlepszej pozycji, aby proaktywnie reagować na złożone zmiany rynkowe, zwłaszcza w zakresie logistyki lotniczej i morskiej, oraz odpowiednio pozycjonować się na rynku.

Były konsultant ds. zarządzania, dr Burger dołączył do DACHSER w 2009 roku. Zanim powierzono mu odpowiedzialność za ład korporacyjny, pracował w dziale controllingu i rozwoju strategii. W tym okresie nadzorował już rozwój operacji lotniczych i morskich w kierunku płynnie działającej globalnej sieci logistycznej. Od 2019 roku, jako zastępca dyrektora działu Air & Sea Logistics, dr Burger był prawą ręką Podestà. Wtedy też po raz pierwszy stanął na czele globalnej sprzedaży ASL, i w ramach pełnionych obowiązków odpowiadał za rozwój strategiczny dla całego obszaru biznesowego. Od 2021 roku kieruje również jednostką biznesową ASL EMEA.

Dr Tobias Burger jest doświadczonym strategiem logistycznym i wraz z naszą pomocą przygotowuję się do objęcia funkcji w Zarządzie DACHSER. Ze swoim holistycznym, skoncentrowanym na przyszłości, spojrzeniem na logistykę stanowi on cenne uzupełnienie naszego Zarządu

Bernhard Simon, Chairman of the DACHSER Supervisory Board

Marc Meier będzie kierował ASL EMEA od 1 stycznia 2023 r.

Z dniem 1 stycznia 2023 roku, dr Burger przekaże rolę dyrektora zarządzającego ASL EMEA Marcowi Meierowi. Aby przygotować się do zarządzania jednostką biznesową w regionie EMEA, Meier dołączył do DACHSER już 1 października 2022 roku. Jako menedżer logistyki, którego kompetencje obejmują fracht lotniczy i morski, transport drogowy i magazynowanie, może poszczycić się ponad 30-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży logistycznej. Pełnił funkcję dyrektora generalnego hamburskiego spedytora lotniczego Senator International do czasu przejęcia tej firmy przez Maersk w 2021 roku. Wcześniej przez ponad pięć lat był prezesem Fr. Meyer's Sohn, agencji spedycyjnej specjalizującej się we frachcie morskim. Karierę rozpoczął w Kühne + Nagel, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze, ostatnio jako Prezes kanadyjskiego oddziału firmy.

Roman Müller obejmie stanowisko w jednostce biznesowej ASL APAC od 1 stycznia 2024 roku.
Roman Müller obejmie stanowisko w jednostce biznesowej ASL APAC od 1 stycznia 2024 roku.

"W Marcu Meier zyskaliśmy doświadczonego menedżera frachtu lotniczego i morskiego o międzynarodowej renomie. Jest on idealną osobą, która poprowadzi nasz biznes ASL w regionie EMEA do pomyślnej przyszłości" - mówi Burkhard Eling, prezes DACHSER. "A połączenie tego biznesu z naszą europejską siecią transportu drogowego będzie drogą do dalszego wzrostu".

W Marcu Meier zyskaliśmy doświadczonego menedżera frachtu lotniczego i morskiego o międzynarodowej renomie. Jest on idealną osobą, która poprowadzi nasz biznes ASL w regionie EMEA do pomyślnej przyszłości.

Burkhard Eling, CEO DACHSER

Roman Müller obejmie stanowisko w ASL APAC od 1 stycznia 2024 r.

DACHSER zaplanował także sukcesję w swojej jednostce biznesowej ASL APAC. Z dniem 1 stycznia 2024 r. Roman Müller  zastąpi Edoardo Podestà, który z dużym powodzeniem kierował regionalną jednostką biznesową od 2014 r., a w połączeniu z inną funkcją COO ASL od 2019 r. Müller urodził się w Szwajcarii, a całą swoją karierę zawodową rozwijał w Azji. W ciągu ostatnich 15 lat obejmował w DACHSER stanowiska kierownicze, m.in. był Managerem oddziału firmy w Korei oraz Senior Sales Managerem dla całego regionu APAC. Od lipca 2021 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora regionu Azji i Pacyfiku w jednostce biznesowej ASL APAC, raportując do Podestà.

"Roman Müller zna doskonale rynki azjatyckie i ich wymagania. Na wszystkich swoich poprzednich stanowiskach - zwłaszcza w sprzedaży - osiągał wybitne sukcesy i pomógł rozwinąć naszą obecność w Azji" - mówi Eling. "Jest więc idealnie przygotowany nie tylko do kontynuowania dalszego rozwoju jednostki biznesowej ASL w regionie APAC, ale także, poprzez jeszcze większe skupienie się na oferowaniu zintegrowanych usług, do przeniesienia jej na zupełnie nowy poziom. Aby wytyczyć kurs na sukces w 2023 roku Müller będzie ściśle współpracował z Edoardo Podestà.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak