DACHSER wśród najbardziej dynamicznych eksporterów w Polsce

Polski oddział DACHSER zajął wysoką pozycję w prestiżowym rankingu „Najbardziej dynamiczni eksporterzy”, który został przygotowany przez redakcję Dziennika Rzeczpospolita.

W zestawieniu pojawiło się 50 firm działających w Polsce, które prężnie rozwijały współpracę ze spółkami zagranicznymi i osiągnęły wyjątkowo dobre wyniki finansowe. Ich przychody z eksportu w 2021 roku przekroczyły 200 mln zł i stanowiły minimum 20% udziału w przychodach ogółem.

DACHSER wśród najbardziej dynamicznych eksporterów w Polsce.
DACHSER wśród najbardziej dynamicznych eksporterów w Polsce.

Rok 2021 był dla DACHSER rekordowy. Polski oddział firmy osiągnął skonsolidowany przychód netto w wysokości ponad 719 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 30% w porównaniu z rokiem 2020. Przychody z eksportu przekroczyły 664 mld zł, a ich udział w przychodach ogółem stanowił blisko 93%.

Za DACHSER i całą branżą logistyczną kilka wyjątkowych lat z dużymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Sprostaliśmy tym wyzwaniom i umocniliśmy naszą pozycję na arenie międzynarodowej, czego dowodem jest wysoka pozycja w rankingu "Najbardziej dynamicznych eksporterów"

Michał Simkowski, Prezes Zarządu DACHSER w Polsce.

Polski oddział DACHSER od 16 lat obsługuje eksporterów i importerów w zakresie transportu ładunków drobnicowych, logistyki kontraktowej oraz usług frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych i kompleksowych usług dla sieci sklepów remontowo-budowlanych i branży chemicznej. 

O Dachser

Aktualnie w kraju działa dziesięć oddziałów DACHSER, w których zatrudnionych jest ponad 670 osób. Jednostki obsługują
w sumie blisko 100 regularnych połączeń dziennie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz