Aktualności

DACHSER w Poland Business Run: wyjątkowe okoliczności, takie samo zaangażowanie

Jak co roku, w pierwszą wrześniową niedzielę, czyli 6 września, odbył się największy biznesowy bieg charytatywny w kraju – Poland Business Run. Nie mogło zabraknąć reprezentantów DACHSER, którzy od lat stają na starcie biegu – w tej edycji pobiegliśmy w 12 5-osobowych drużynach. Wspaniałe wydarzenie biegowe, które w zeszłym roku odbyło się w 10 polskich miastach, tym razem – ze względu na pandemię – przeniosło się tam, gdzie są zarejestrowani biegacze, a więc praktycznie wszędzie.

Poland Business Run 2020

Pandemia i konieczność zachowania dystansu społecznego sprawiły, że 9. edycja sportowego wydarzenia nie mogła jak dotychczas zgromadzić tysięcy zawodników w największych miastach Polski. Na szczęście organizatorzy znaleźli kreatywne wyjście z tej sytuacji – tym razem uczestnicy sami lub w grupie z dozwoloną liczbą osób przebiegli wymagany dystans 4 km rejestrując go w wybranej przez siebie aplikacji biegowej z funkcją GPS. Tak otrzymany wynik można było wprowadzić do oficjalnej aplikacji biegowej wydarzenia.

Wśród firm biorących udział w projekcie nie mogło zabraknąć reprezentantów DACHSER, którzy od lat stają na starcie biegu. Operator logistyczny wystawił aż 12 5-osobowych drużyn: jedną „mieszaną”, złożoną z pracowników oddziałów w Strykowie i Regional Office Poland, po dwie drużyny z Sosnowca i z Poznania, pięć z Wrocławia, jedną ze Szczecina i jedną, w której pobiegli pracownicy różnych oddziałów.

- Choć zmieniły się okoliczności, nie zmieniło się nasze zaangażowanie. Jestem dumny, że pracownicy DACHSER po raz kolejny wystartowali w biegu, który pomaga innym wrócić do normalnego życia. Poland Business Run sprawdził się również w tej nietypowej formule – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes DACHSER w Polsce. 

  W sumie, w tegorocznej edycji Poland Business Run wzięło udział ponad 19 tys. uczestników. Jak co roku charytatywne sztafety pomogą osobom po amputacjach i ze schorzeniami narządów ruchu.

O DACHSER:

DACHSER, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: DACHSER European Logistics i DACHSER Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Kontakt Anna Szalek-Kowalska