DACHSER rozwija bazę logistyczną w Bremie

Inwestycja 8 mln EUR w rozbudowę Centrum Transportu Towarów (GVZ) - Efektywne połączenie frachtu morskiego z transportem drogowym.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy centrum logistyczne DACHSER w Bremie, w Niemczech powiększyło powierzchnię przeładunkową, do prognozowanego wzrostu popytu w przyszłości. Powierzchnię użytkową obiektu zwiększono o około 3 300 m2, co daje jeszcze więcej miejsca do obsługi towarów przemysłowych i konsumpcyjnych dla obszaru biznesowego European Logistics. Dodatkowa powierzchnia przy Senator-Blase-Str. została oddana do użytku na początku stycznia 2023 roku. 

Centrum logistyczne DACHSER w Bremie
Centrum logistyczne DACHSER w Bremie

Dzięki rozbudowie, europejskie centrum logistyczne DACHSER w Bremie może się teraz pochwalić łącznie 12 000 m2 powierzchni terminalu tranzytowego. Terminal posiada 132 bramy - w tym 30 nowych - do załadunku i rozładunku ciężarówek. Centrum logistyczne dysponuje obecnie 74 000 m2 nowoczesnej powierzchni dystrybucyjnej. "Około sześć lat temu wprowadziliśmy się do nowej siedziby centrum transportu towarowego. Teraz jednak przyszedł czas na stworzenie większej przestrzeni, aby dostosować się do rosnącego wolumenu przesyłek w Bremie" - mówi Michael Schrader, General Manager European Logistics w DACHSER w Bremie.

Dzięki nowemu obiektowi jesteśmy gotowi na to, co przyniesie przyszłość

Michael Schrader, General Manager European Logistics w DACHSER w Bremie.

Inwestycja obejmują także infrastrukturę do ładowania i obsługi pojazdów elektrycznych. Zainstalowano osiem punktów ładowania dla samochodów elektrycznych i cztery punkty ładowania dla elektrycznych ciężarówek. Powstało także dodatkowe centrum kontroli, które ma wspierać kierowców. Oddział DACHSER w Centrum Transportu Towarów (GVZ) zatrudnia obecnie blisko 200 osób.  

Ścisła integracja z frachtem morskim

Brema jest ważnym węzłem komunikacyjnym w sieci DACHSER. Firma zatrudnia łącznie ponad 350 osób w różnych lokalizacjach w mieście, do obsługi logistycznej towarów przemysłowych i konsumpcyjnych oraz żywności, a także w biurach obsługujących fracht lotniczy i morski. To, co wyróżnia oddział w Bremie, to łączenie frachtu morskiego z transportem drogowym.  

"Ściśle współpracujemy z naszymi kolegami z DACHSER Air & Sea Logistics – realizowane przez nas usługi mocno się zazębiają" - mówi Schrader. "Dzięki temu nasi klienci czerpią korzyści z dostępu do globalnych usług logistycznych przy współpracy z jednym partnerem. Wartością dodaną jest fakt, że w Bremie fracht morski jest wprowadzany bezpośrednio do naszej sieci transportu lądowego i dystrybuowany do odbiorców w całej Europie. Dzięki temu łańcuch dostaw jest bardziej przewidywalny i efektywny, gdyż możemy samodzielnie zarządzać wszystkimi procesami." 

Lokalizacja DACHSER w Bremie, dysponująca dobrą infrastrukturą, jest klasyfikowana jako kontenerowa stacja towarowa w sieci transportowej DACHSER. To pozwala na przyspieszenie procesów związanych z morskim transportem towarów, eliminując często znaczne czasy tranzytu i przeładunku, które występują w innych dużych, ruchliwych portach.  
 

"W Bremie jesteśmy szczególnie szybcy i elastyczni, a naszym klientom zawsze zapewniamy wgląd w cały łańcuch dostaw" - mówi Schrader. Dwie lokalizacje magazynowe dla żywności oraz towarów przemysłowych uzupełniają ofertę DACHSER w Bremie.  

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz