DACHSER rozszerza swoje możliwości magazynowe w Rottenburgu nad Neckarem

To odpowiedź dostawcy usług logistycznych na wysokie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w regionie metropolitalnym Stuttgartu.

Nowy magazyn DACHSER w Rottenburgu nad Neckarem powstał obok istniejącej już powierzchni magazynowej. W rezultacie czego lokalizacja na terenie przemysłowym Ergenzingen-Ost zwiększyła pojemność magazynową do około 46 000 miejsc paletowych. Prace budowlane nad nowym obiektem rozpoczęły się w lutym tego roku.

Marco Geiger (w pierwszym rzędzie, pośrodku) z kierownictwem (w pierwszym rzędzie) i pracownikami DACHSER w Rottenburgu nad Neckarem podczas otwarcia dodatkowej hali magazynowej. Zdjęcie: DACHSER/Simon Jung
Marco Geiger (w pierwszym rzędzie, pośrodku) z kierownictwem (w pierwszym rzędzie) i pracownikami DACHSER w Rottenburgu nad Neckarem podczas otwarcia dodatkowej hali magazynowej. Zdjęcie: DACHSER/Simon Jung

Nowo wybudowany obiekt ma 11 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i ponad 18 000 miejsc paletowych. Budynek został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Przykładowo część hali magazynowej może być chłodzona, aby zaspokoić potrzeby przemysłu spożywczego i farmaceutycznego. W planach jest również instalacja systemu fotowoltaicznego na dachu nowego obiektu. Energia elektryczna wytwarzana w Rottenburgu nad Neckarem zostanie wykorzystana przez DACHSER m.in. do obsługi nowo wybudowanego magazynu.

Cieszymy się, że możemy zaoferować nowe usługi i rozszerzyć współpracę z naszymi wieloletnimi klientami, z którymi łączą nas pełne zaufania partnerstwa. To szczególny powód do zadowolenia.

Marco Geiger, Kierownik Oddziału DACHSER w Rottenburgu nad Neckarem

„Fakt, że miejsca paletowe w nowym obiekcie zostały w pełni wynajęte jeszcze przed rozpoczęciem działalności, wyraźnie pokazuje potrzebę dodatkowej powierzchni magazynowej w regionie. Ponadto jesteśmy szczególnie zadowoleni, że możemy dalej rozszerzać naszą współpracę z klientami, z którymi cieszymy się wieloletnim i pełnym zaufania partnerstwem” – powiedział Marco Geiger, Kierownik Oddziału DACHSER w Rottenburgu, podczas oficjalnego otwarcia magazynu. – „Jednocześnie cieszymy się z pozyskania nowych klientów, którzy idealnie pasują do naszej strategicznej orientacji. Otwarcie dodatkowego magazynu jest ważnym krokiem w rozwoju DACHSER Rottenburg” – kontynuuje Geiger.

30 nowych miejsc pracy

Powstanie dodatkowego magazynu przyczyniło się do zwiększenia zatrudnienia o 30 nowych miejsc pracy. Łącznie w DACHSER w Rottenburgu pracuje około 260 osób. Oprócz powierzchni magazynowej i biur, obiekt wyposażono również w nowoczesne pomieszczenia socjalne. „Zapewniamy naszym pracownikom środowisko pracy, które wychodzi naprzeciw ich indywidualnym potrzebom” – mówi Marco Geiger.

Oddział DACHSER w Rottenburgu został założony w 1999 roku i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A81. Lokalizacja ta stanowi dogodne połączenie z europejską siecią lądową DACHSER i umożliwia szybką dystrybucję magazynowanych towarów w całej Europie.

DACHSER Rottenburg, z rocznymi przychodami w wysokości około 70 milionów euro, oferuje usługi magazynowania i transportu dla klientów z różnych sektorów, takich jak farmaceutyczny, spożywczy, elektrotechniczny, chemiczny i dóbr konsumpcyjnych. Ofertę uzupełniają usługi dodatkowe, takie jak specjalne pakowanie, sztauowanie kontenerów i licencje na odprawy celne.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz