DACHSER przejmuje pełną kontrolę nad spółką joint venture w RPA

DACHSER nabył pozostałe 30 proc. udziałów w DACHSER South Africa i jest teraz jedynym właścicielem organizacji z siedzibą w Johannesburgu.

DACHSER jest obecnie jedynym właścicielem krajowej organizacji DACHSER South Africa z siedzibą w Johannesburgu.
DACHSER jest obecnie jedynym właścicielem krajowej organizacji DACHSER South Africa z siedzibą w Johannesburgu.

Globalny dostawca usług logistycznych jest reprezentowany w Republice Południowej Afryki (będącej członkiem BRICS) od 2011 roku. W tym czasie DACHSER założył spółkę joint venture z rodzinną firmą Jonen Freight Pty. Ltd., w której objął większościowy pakiet udziałów. Celem było wzmocnienie swojej sieci frachtu lotniczego i morskiego poprzez prowadzenie własnych lokalizacji w trzeciej co do wielkości gospodarce Afryki. Teraz DACHSER nabył pozostałe 30 procent udziałów w spółce joint venture, które do tej pory pozostały w rękach rodziny Duve.

Pod kierownictwem Detleva Duve, syna założyciela firmy, spółka joint venture, działająca od 2012 r. jako DACHSER South Africa, była w stanie rozwinąć się i umocnić swoją pozycję na rynku. Firma zatrudnia około 250 pracowników w czterech lokalizacjach w Johannesburgu, Durbanie, Port Elizabeth i Kapsztadzie, a w 2022 r. wygenerowała przychody w wysokości około 43 mln EUR.

Nasze wspólne przedsięwzięcie w RPA to historia sukcesu. Detlev Duve i jego doświadczony zespół bardzo dobrze rozumieją wymagania rynków w Afryce Południowej.

Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics w DACHSER

Detlev Duve będzie nadal kierował DACHSER South Africa jako Managing Director. „Nasze wspólne przedsięwzięcie w RPA to historia sukcesu” – mówi Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics w DACHSER. „Detlev Duve i jego doświadczony zespół bardzo dobrze rozumieją wymagania rynków w Afryce Południowej. Ponadto udało im się tak rozwinąć firmę, że stała się istotnym elementem w naszej globalnej sieci. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację wspólnego rozwoju DACHSER South Africa."

Element całej sieci DACHSER

DACHSER South Africa, jako część sieci DACHSER, może pochwalić się ponad 40-letnią obecnością na rynku, oferuje transport lotniczy i morski, a także usługi logistyki kontraktowej w trzech magazynach. Firma jest również niezawodnym partnerem w transporcie drogowym w określonych branżach, takich jak chemia, rolnictwo i górnictwo.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak