DACHSER na targach LogiMAT 2024

DACHSER po raz kolejny zaprezentuje ofertę kompleksowych usług logistyki kontraktowej na targach LogiMAT 2024, które odbędą się w Stuttgarcie w dniach 19-21 marca 2024 roku. Tematem prezentacji targowej operatora będą zintegrowane rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw. Z ekspertami DACHSER będzie można porozmawiać w hali nr 7, na stoisku C02.

DACHSER na targach LogiMAT 2024
DACHSER na targach LogiMAT 2024

„Ramowe warunki dla logistyki stają się coraz bardziej złożone, czy to ze względu na stale zmieniające się wymagania konsumentów, niestabilność gospodarczą lub sezonową, brak nowej przestrzeni logistycznej i personelu, czy też z powodu odpowiedzialności za zrównoważone działanie” – mówi Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w DACHSER.

Ramowe warunki dla logistyki stają się coraz bardziej złożone.

Thomas Klare, Head of Corporate Contract Logistics w DACHSER

„Nasi klienci oczekują większej przejrzystości, wydajności i elastyczności, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom, oferując zintegrowaną logistykę kontraktową, która w inteligentny sposób łączy magazynowanie, transport i usługi o wartości dodanej, a także nowoczesne systemy IT” – dodaje Thomas Klare. W związku z tym motto tegorocznych targów DACHSER brzmi: „Rozwiązania logistyczne z jednego źródła - zintegrowane i wydajne”

Silna sieć

W tym celu DACHSER inwestuje w profesjonalną wiedzę swoich pracowników i rozbudowę globalnej sieci logistycznej. Obejmuje ona obecnie 163 lokalizacje magazynowe z 2,7 mln miejsc paletowych i ponad 5400 pracowników magazynowych. Tylko w ubiegłym roku powstały nowe lub rozbudowano już istniejące powierzchnie magazynowe w 19 lokalizacjach. Wśród nich znalazł się magazyn w Rottenburgu nad Neckarem z ponad 18 000 miejsc paletowych, magazyn w Ingolstadt z 16 900 miejscami paletowymi oraz dwa magazyny na północy Francji z miejscem na ponad 32 000 palet. Uruchomiono również magazyn z 16 500 miejscami paletowymi w Atlancie w USA. Inne przełomowe osiągnięcia dla całej sieci DACHSER obejmują niedawne przejęcia i wspólne przedsięwzięcia mające na celu dalsze wzmocnienie wydajności całej sieci. Przykładowo, na początku 2023 roku ogłoszono akwizycje holenderskiej firmy Müller Fresh Food Logistics zajmującej się logistyką żywności. Natomiast pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o kolejnym przejęciu, tym razem szwedzkiej firmy Frigoscandia, specjalizująca się w logistyce żywności. Müller i Frigoscandia są jednymi z wiodących dostawców w swoich regionach i oferują zarówno usługi transportowe, jak i magazynowe dla żywności o kontrolowanej temperaturze oraz mrożonek. Ponadto, dzięki spółce joint venture DACHSER & Fercam Italia, która rozpocznie działalność wiosną tego roku, zostanie rozszerzona działalność w zakresie transportu drobnicowego i logistyki kontraktowej towarów przemysłowych i konsumpcyjnych we Włoszech. „Nasze inwestycje otwierają dodatkowy potencjał wzrostu dla naszych klientów oraz zapewniają bezpieczeństwo i stabilność na przyszłość” – wyjaśnia Thomas Klare.

DACHSER i Camm Solutions na targach LogiMAT 2024

Camm Solutions będzie w tym roku współwystawcą na stoisku DACHSER. Ta młoda firma opracowała innowacyjne rozwiązanie materiałowe CAMM, które może być stosowane jako materiał opakowaniowy, podobnie jak plastik, ale jest w pełni kompostowalne i nadaje się do recyklingu. Camm Solutions po raz pierwszy wystawia się na międzynarodowym wydarzeniu branżowym.

LogiMAT to największe na świecie targi rozwiązań intralogistycznych. Podczas trzydniowej imprezy międzynarodowi wystawcy prezentują nowe technologie, produkty, systemy i rozwiązania usprawniające, optymalizujące i redukujące koszty wewnętrznych procesów logistycznych.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak