DACHSER buduje nowy oddział w Lizbonie

DACHSER buduje nowe centrum logistyczne w pobliżu Lizbony, stolicy Portugalii. Powstający obiekt, o powierzchni całkowitej 59 200 m2, jest ponad dwukrotnie większy od obecnej siedziby oddziału w Alverca do Ribatejo. Nowy budynek ma zostać oddany do użytku na początku 2022 roku. Szacowana wartość inwestycji wynosi 13 mln euro.

DACHSER nowy budynek

Strategiczna lokalizacja oddziału w pobliżu autostrady pozwoli szybciej i skuteczniej obsługiwać zwiększony popyt na przesyłki i reagować na potrzeby klientów w regionie Lizbony. Oddział DACHSER w Lizbonie będzie oferować transport towarów przemysłowych i konsumpcyjnych. Obiekt zostanie wyposażony w najnowsze technologie do operacji cross-dockingu, takie jak system sorterów wspomagający proces kompletacji oraz łańcuchowy przenośnik podłogowy do przemieszczania towarów w magazynie.

„Przesyłki z okolic Lizbony będą dostarczane do odbiorców w całej Europie w jeszcze krótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów obsługi, do których przyzwyczajeni są klienci DACHSER" – podkreślił Ricardo Carvalho, dyrektor oddziału DACHSER w Lizbonie.

Nowe centrum logistyczne będzie dysponowało terminalem przeładunkowym o powierzchni 7 396 m2 z 65 rampami przeładunkowymi, który może zostać w przyszłości rozbudowany o kolejne 3 796 m2 oraz 40 dodatkowych doków. Na terenie centrum znajdzie się także dwupiętrowy budynek biurowy o powierzchni 1 411 m2. Przewidziano również parking na 80 nadwozi wymiennych oraz poczekalnię dla 15 samochodów ciężarowych.

Automatyzacja i ekologia

Pracę terminalu wspierać będą najnowocześniejsze technologie. Jak zapowiedział Ricardo Carvalho, wjazd samochodów ciężarowych na załadunek i rozładunek będzie w pełni zautomatyzowany dzięki systemowi rozpoznawania tablic rejestracyjnych. DACHSER koncentruje się również na zrównoważonym rozwoju - panele słoneczne, pompa ciepła korzystająca z energii aerotermalnej oraz energooszczędne systemy oświetlenia i klimatyzacji z inteligentnym sterowaniem zwiększą efektywność energetyczną nowego obiektu w Lizbonie.

Otwarcie nowego obiektu planowane jest na początku 2022 roku, wtedy to rozpocznie tam pracę 150 pracowników zatrudnionych obecnie w Alverca do Ribatejo. W Portugalii działa w sumie siedem regionalnych oddziałów DACHSER, a w przyszłym roku ma zostać otwarty kolejny w Faro.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Renata Krukowska