DACHSER Turcja organizuje lot czarterowy na Wybrzeże Kości Słoniowej

Pod koniec ubiegłego roku zespół DACHSER Turkey Air & Sea Logistics obsługiwał lot czarterowy z Turcji do Afryki Zachodniej. Dla klienta najważniejsze były szybki czas dostawy przesyłki oraz podejście firmy DACHSER zorientowane na rozwiązania.

DACHSER Turcja organizuje lot czarterowy na Wybrzeże Kości Słoniowej

Zadanie dla firmy DACHSER było jasne: należało przetransportować pilny, wysokonakładowy ładunek z Turcji na Wybrzeże Kości Słoniowej. Dzięki efektywnej współpracy zespołów DACHSER w Hamburgu i Turcji, a także doskonałej znajomości potrzeb i oczekiwań klienta, wszystko przebiegło zgodnie z planem.

DACHSER, dzięki sprawnemu i zorientowanemu na rozwiązania podejściu, był w stanie zrealizować pilne zamówienie. Wiązało się to z lotem czarterowym z łączną liczbą 350 palet na pokładzie, które zostały odebrane przez osiem ciężarówek w siedzibie klienta w Manisie w Turcji. Boeing 747/400F wystartował z lotniska w Stambule pod koniec listopada 2022 r. i jeszcze tego samego dnia wylądował w Abidżanie, największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej.

Elastyczność zespołów

Podczas procesu załadunku zauważono 190 palet niewłaściwie przygotowanych do transportu, dlatego zostały one dodatkowo zabezpieczone w opakowania termokurczliwe. Dzięki wysokiej jakości obsługi i elastyczności zespołów te drobne komplikacje nie miały wpływu na transport i wszystko zostało zrealizowane zgodnie z harmonogramem.

Cały proces poprzedziły udane negocjacje z turecką linią lotniczą cargo, która następnie umożliwiła lot na Wybrzeże Kości Słoniowej zgodnie z założeniami. Profesjonalizm pracowników obsługujących tak duże zlecenie wzmocnił i tak już dobre relacje z linią lotniczą oraz stworzył solidny fundament do realizacji projektów w przyszłości.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska