DACHSER Shanghai z prestiżowym certyfikatem CEIV Pharma

Pod koniec marca br. oddział DACHSER w Szanghaju otrzymał certyfikat Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics (CEIV Pharma). Przyznanie tego globalnego certyfikatu stanowi potwierdzenie, że firma jest doskonale przygotowana do świadczenia usług logistycznych dla produktów farmaceutycznych na najwyższym poziomie.

DACHSER rozwija usługi w sektorze nauki i ochrony zdrowia.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przyznało DACHSER Shanghai certyfikat CEIV Pharma po zakończeniu wieloetapowego audytu, który pomimo utrudnień wywołanych pandemią COVID-19 przebiegł niezwykle sprawnie. Dzięki temu jest jednym z niewielu dostawców usług transportowych w regionie posiadających zezwolenie IATA na przewóz produktów farmaceutycznych.

„W odpowiedzi na rosnące globalne zapotrzebowanie firma DACHSER poświęciła kilka ostatnich lat na zapewnienie solidnej i niezawodnej sieci logistycznej dla leków i produktów farmaceutycznych. Przyznanie certyfikatu CEIV Pharma naszemu oddziałowi w Szanghaju to ukoronowanie naszych działań oraz potwierdzenie, że świadczymy najwyższą jakość usług frachtu lotniczego, jakiej oczekują od nas klienci z tej wymagającej branży” – podkreślił Christoph Honermann, Department Head Life Science and Healthcare Logistics w DACHSER.

Najwyższe światowe standardy

Certyfikat CEIV Pharma przyznawany przez IATA w transporcie lotniczym jest odpowiednikiem Certyfikatu ISO dla działalności handlowej. Jego uzyskanie jest poprzedzone wieloetapowym i skomplikowanym audytem, który ma na celu przygotowanie każdego podmiotu uczestniczącego w transporcie (firmy logistycznej, spedytora lub nadawcy) do obsługi wrażliwych na działania temperatury przesyłek farmaceutycznych. Certyfikat CEIV Pharma przyznawany jest w oparciu o najwyższe standardy jakości zawarte w regulacjach międzynarodowych IATA TCR, WHO oraz Unii Europejskiej.

DACHSER Shanghai to już piąty oddział firmy, który otrzymał certyfikat CEIV Pharma. Mogą się nim pochwalić także oddziały we Frankfurcie, Atlancie, Bombaju i Hajdarabadzie.

 
DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz