Aktualizacja sytuacji portów w Ningbo i możliwe konsekwencje

W związku z zamknięciem portu Ningbo Meishan, chcielibyśmy przedstawić Państwu poniżej przegląd aktualnej sytuacji i możliwe konsekwencje.

Zamknięcie jednego z najbardziej ruchliwych portów w Chinach, a w szczególności w Ningbo, ma daleko idące konsekwencje dla rynku frachtu morskiego i światowego łańcucha dostaw. Prosimy spodziewać się opóźnień w dostawach i rosnących zaległości z powodu zatorów i braków w wyposażeniu.

Aktualna sytuacja portów w Ningbo

  • - Port Ningbo Meishan pozostaje zamknięty, wszystkie operacje na terminalu zostały zawieszone od 11 sierpnia 2021 roku.
  • - Wszystkie inne terminale w Ningbo działają, ale z ograniczeniami. Gate-in kontenerów eksportowych jest ograniczony do 2 dni przed ETA statku.
  • - Szczególnie dotknięte są statki aliansu OCEAN, ponieważ alians ten korzysta głównie z portu Meishan. Przewoźnicy zapowiedzieli, że planują przekierować statki do innych terminali w Ningbo lub nawet pominąć ten port, co prawdopodobnie spowoduje znaczne opóźnienia.
  • - Inne terminale w Ningbo są obecnie pod presją, ponieważ są do nich przekierowywane statki z portu Meishan, dlatego należy spodziewać się opóźnień spowodowanych zatorami.

Możliwe konsekwencje

  • - Jeżeli zamknięcie portu Meishan będzie się utrzymywać, niedobór wyposażenia stanie się bardziej krytyczny, co spowoduje wzrost zaległości i przestojów.

- Prawdopodobnie ucierpi na tym niezawodność usług, a zatem sytuacja będzie się pogarszać. Średnie opóźnienie przed incydentem wynosiło już 7-10 dni z powodu zatorów komunikacyjnych i ulegnie dalszemu pogorszeniu. Aby zwiększyć niezawodność usług, firmy spedycyjne mogłyby ewentualnie omijać porty, co mogłoby doprowadzić do większej liczby przesuniętych rezerwacji kontenerów.

  • - Ogólnie rzecz biorąc, zamknięcie portu Ningbo Meishan będzie miało negatywny wpływ na dostępne możliwości, choć już teraz są one nadwyrężone, i spowoduje dalsze zakłócenia w międzynarodowej żegludze kontenerowej.

Na co dzień pozostajemy w ścisłym kontakcie z przewoźnikami i dostawcami usług i dokładamy wszelkich starań, aby Państwa łańcuch dostaw przebiegał jak najsprawniej. W celu uzyskania indywidualnej porady prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER, abyśmy mogli wdrożyć najlepsze dla Państwa rozwiązanie logistyczne.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz