Aktualizacja: Port Yantian, port Shekou i port Nansha

Zatory portowe w Yantian International Container Terminal (YICT) w Shenzhen zmniejszają się, podczas gdy zagęszczenie w Shekou i Nansha jest nadal na wysokim poziomie. W związku z tym chcielibyśmy przedstawić Państwu aktualny stan portów oraz przegląd sytuacji i prognozy dla rynku frachtu morskiego.

Funkcjonowanie terminalu YICT wróciło do normy. Wszystkie 20 miejsc postojowych w YICT powróciło do pełnej sprawności. Dzienna przepustowość zamyka się w 40,000 TEU. Zatory w Yantian rozładowują się. Zagęszczenie w Shekou i Nansha jest nadal na wysokim poziomie. Jednak ogólna sytuacja poprawia się z dnia na dzień, ponieważ przypadki infekcji w Guangzhou i Shenzhen są już pod kontrolą. Mimo, że funkcjonowanie terminalu uległo znacznej poprawie, niedobór sprzętunadal jest odczuwalny, ponieważ w czerwcu zbyt wiele statków zostało wyłączonych z eksploatacji, a stabilność harmonogramu żeglugi jest znacznie poniżejnormy..

Oprócz powyższego zauważamy również, że zatory nie występują tylko w obszarze delty Rzeki Perłowej, ale również we wszystkich głównych portach na świecie.

Port Yantian

  • Od 3 lipca liczba dziennych rezerwacji ciężarówek wzrosła do 11.000 dziennie.
  • Od 16 lipca br. załadunek kontenerów eksportowych będzie przyjmowany na 7 dni przed ETB (estimated time of berth) statku, ORAZ tylko po potwierdzeniu przez terminal wcześniejszych rezerwacji dokonanych przez firmy transportowe na załadunek kontenerów.

Port Shekou

  • Od 8 lipca br. przeładunki kontenerów eksportowych będą przyjmowane tylko na statki w terminie ETA-4 dni. Dopiero po potwierdzeniu przez terminal wcześniejszych rezerwacji dokonanych przez firmy transportowe na załadunek kontenerów. Liczba dziennych rezerwacji ciężarówek wynosi 8.000 dziennie.

Port Nansha

  • Generalnie nie ma ograniczeń w podejmowaniu i zwrocie kontenerów z ładunkiem eksportowym do terminalu od strony terminalu. W międzyczasie niektórzy przewoźnicy mogą podejmować takie działania ze względu na brak sprzętu.

Na co dzień pozostajemy w ścisłym kontakcie z przewoźnikami i dostawcami usług i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najbardziej płynny łańcuch dostaw. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem firmy DACHSER.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska