14 maja - Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego w DACHSER!

Międzynarodowy Związek Zawodowych Kierowców (UICR – Union Internationale des Chauffeurs Routiers) czyli największa na świecie organizacja kierowców zawodowych oraz Unia Transportu Drogowego (IRU) największa organizacja przewoźników drogowych, ustaliły w 2016 roku, że w drugi piątek maja, każdego roku będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego

W tym roku odbędzie się 6 edycja tej międzynarodowej akcji, której celem jest docenienie tak trudnego i wymagającego zawodu jakim jest kierowca pojazdów ciężarowych. Dalekie dystanse, trudne warunki pogodowe, korki, nieregularne godziny pracy, snu i jedzenia – wszystko po to, by dostarczyć towar we wskazane miejsce na czas. To właśnie transport stał się niezwykle istotny dla polskiej gospodarki na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki zawodowym kierowcom z i do Polski transportowane są miliony towarów, m.in. produkty spożywcze i budowlane, leki, maszyny czy paliwo.

Praca z pasją

„Praca zawodowego kierowcy wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i niedogodnościami. To zawód  bardzo wymagający, bo zdarzające nagłe i stresujące sytuacje na drogach, są w zasadzie codziennością. Do tego nieregularne posiłki, mało ruchu, rozłąka z bliskimi czy presja czasu to tylko niektóre z dodatkowych niedogodności. Są też i pozytywne aspekty tej pracy zwłaszcza dla tych co kochają wolność „nomadów”, poznawanie nowych miejsc i ludzi.  W DACHSER Polska każdego dnia doceniamy ciężką pracę kierowców. Jednak 14 maja zrobimy to w sposób wyjątkowy i ze szczególną radością. Wszystkim Zawodowym Kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi! – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes DACHSER Polska.

Do bycia zawodowym kierowcą potrzeba pasji, rzetelności i opanowania. Takich właśnie kierowców mamy w DACHSER – mamy #SuperKierowców!

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Bernadeta Forgacz