Mediaroom

DACHSER DIY-Logistics – partner logistyki DIY oraz branży budowlanej i ogrodniczej

Jako DACHSER DIY Logistics każdego dnia dostarczamy towar do około 18 tysięcy sklepów budowlanych, centrów ogrodniczych, specjalistycznych sklepów i klientów w całej Europie.

Najlepsze rozwiązanie dla Twojej logistyki DIY

Połączenie standardowych usług z konkretnymi rozwiązaniami logistycznymi oraz doświadczeniem w branży pozwala nam zagwarantować klientom prawdziwą przewagę konkurencyjną. Zespół ds. DIY z wieloletnim doświadczeniem w branży zapewnia klientom najlepsze rozwiązania dla logistyki DIY. Posiadamy specjalistów w wielu krajach, którzy utrzymują bliski kontakt z lokalnymi sprzedawcami i dostawcami, a także są w stanie udzielić kompleksowej porady w kwestiach dostaw i sprzedaży.

Nasza oferta

  • Globalne zaopatrzenie i dystrybucja produktów
  • Kompleksowe i dalekosiężne usługi sieciowe DACHSER European Logistics, DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Contract Logistics
  • Zintegrowane, fizyczne i skomputeryzowane rozwiązania logistyczne dla handlu i przemysłu
  • Przejrzyste procesy logistyczne w łańcuchu dostaw dzięki aplikacji IT eLogistics
  • Znajomość różnych lokalnych wymogów partnerów sprzedaży
  • Rozwiązania dla dokładnej kontroli przepływu towarów i informacji (centralny punkt logistyczny)
  • Wydajny personel i planistyka magazynowa poprzez optymalizację procesów towarów przychodzących w centrach dystrybucji i platformach sprzedaży
  • Kompletowanie towarów zapewnia redukcję przeładunków u dostawców i sprzedawców
  • Pełna usługa handlowa do miejsca sprzedaży i z powrotem
  • Dostawa do klienta końcowego ze specjalną usługą targo on-site

DACHSER DIY-Logistics Pipeline – kompleksowe rozwiązanie dla całego świata

W ramach DACHSER DIY-Logistics Pipeline zapewniamy kompleksowe rozwiązanie dla poszczególnych branż. Moduły usługowe tworzą płynny łańcuch usług od dostawcy do punktu sprzedaży lub klienta, co gwarantuje stały przepływ towarów na rynki.

DACHSER DIY-Logistics Pipeline
DACHSER DIY-Logistics Pipeline

Zaopatrzenie – transportem drogowym, transportem lotniczym lub morskim

Międzynarodowe przewozy drobnicowe oraz całopojazdowe (FTL) transportem drogowym, a także usługi konsolidowane, bezpośrednie, czarterowe, LCL/FCL transportem lotniczym i morskim, w tym systemy kompletacji.

Usługi magazynowania dla większej przejrzystości i bezpieczeństwa towarów

Oferujemy klientom w sieci DACHSER ujednolicone magazyny dla wielu klientów, które kontrolujemy przy pomocy autorskiego systemu do zarządzania magazynem: Mikado.  Dzięki ujednoliconym procesom oraz jednolitym systemom IT, nasi klienci mogą korzystać z dostosowanych do potrzeb rozwiązań magazynowania.

Usługi dodane

Oferujemy klientom liczne usługi dodane takie jak kontrola jakości, odbiór zamówień, wykańczanie i budowa ekspozycji, usługi pakowania i etykietowania.

Dystrybucja – zmodyfikowane procesy biznesowe wymagają innowacyjnych rozwiązań

Towary są przewożone do sprzedawców lub klientów zgodnie z jednolitymi standardami i potrzebami handlowymi na terenie Europy. Całość wspierana jest komputerowo przez eLogistics, ActiveReport oraz EDI.

Punkt sprzedaży (POS) oraz logistyka wewnętrzna – więcej czasu dla klientów

Gwarantujemy stałą dostępność towarów w punkcie sprzedaży, a także transport towarów do klienta. Utworzyliśmy sieć partnerską na terenie Europy, która obsługuję logistykę wewnętrzną. Dokładamy wszelkich starań, zajmując się m.in. instalacją, promocjami, rozmieszczaniem towaru, zwrotami oraz zamówieniami powtórnymi.

B2C-Logistics

Na życzenie transportujemy też towar bezpośrednio od dostawców do klientów w imieniu sprzedawców. Oprócz ustalonych indywidualnie dostaw towarów do miejsca użytkowania, możliwe są także usługi montażowe.

Kontakt Juliusz Pakunski DACHSER DIY-Logistics