Tymczasowe zamknięcie portu Ningbo Beilun

Port Ningbo Beilun zostanie tymczasowo zamknięty, ponieważ w okolicy odnotowano przypadki COVID-19.

Prosimy zwrócić uwagę na następujący status w porcie Ningbo Beilun:

  • Biuro administracji okręgu Beilun podjęło decyzję o zamknięciu portu oraz obiektów, w tym magazynów i składów na terenie portu, do odwołania.
  • Wszystkie przesyłki FCL i LCL, które zostały już wpuszczone na teren terminalu, będą obsługiwane, jednak istnieje możliwość dużych zakłóceń ze względu na szybko zmieniające się okoliczności.
  • Mimo że nie ma to wpływu na ruch barek do portu Beilun i odprawę celną, a przewoźnicy nie ogłosili dotychczas odwołania statków, wszystkie operacje eksportu i importu oceanicznego w Ningbo zostaną tymczasowo zawieszone do odwołania.

Biuro DACHSER Ningbo, zlokalizowane w centrum miasta, pozostaje otwarte i działa jak zwykle. Chociaż rezerwacje na zapowiedziane statki są nadal przyjmowane, dostawa/odbiór ładunku, odbiór/zwrot pustych kontenerów oraz proces załadunku kontenerów nie będzie możliwy do odwołania. W zależności od rozwoju sytuacji, mogą wystąpić duże opóźnienia w dostawach. Ponadto dostępność samochodów ciężarowych w dystrykcie Beilun jest bardzo ograniczona, ponieważ wielu kierowców ciężarówek nie posiada niezbędnych zezwoleń na wjazd na teren portu lub przejście przez punkty kontrolne na autostradzie, co prowadzi do dalszych wąskich gardeł w przepustowości.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z przedstawicielem firmy DACHSER, który udzieli informacji na temat przesyłki. Zespoły w firmie DACHSER pracują konsekwentnie, aby znaleźć rozwiązanie dla każdej przesyłki. W nagłych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest załadunek w Szanghaju, zarówno w przypadku przesyłek FCL, jak i LCL. Inną alternatywą dla przesyłek FCL jest Zhapu Port, port rzeczny oddalony o 150 km od Ningbo.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak