Oświadczenie DACHSER w sprawie konfliktu zbrojnego w Ukrainie

DACHSER z wielkim niepokojem i przerażeniem śledzi sytuację w Ukrainie. Jesteśmy głęboko poruszeni cierpieniem, jakie wojna przyniosła ludziom pozostającym w kraju oraz tym, którzy w ostatnich dniach musieli uciekać ze swojej ojczyzny. Walki, sankcje i zamknięcie przestrzeni powietrznej mają również ogromny wpływ na łańcuchy dostaw w regionie.

Oświadczenie Burkharda Elinga, CEO DACHSER.

Ze względu na wysokie ryzyko, a tym samym bezpieczeństwo kierowców DACHSER, musieliśmy całkowicie wstrzymać przyjmowanie i załadunek wszystkich przesyłek towarowych do Ukrainy. Mimo to kontynuacja pomocy humanitarnej jest dla nas sprawą oczywistą i priorytetową. Wspieramy oficjalne organizacje pomocowe w całej Europie, oferując im bezpłatne usługi transportu i magazynowania, aby pomóc ludziom w Ukrainie i uchodźcom w krajach sąsiednich.

Alternatywne rozwiązania dla logistyki

DACHSER zawiesił również wszystkie przewozy sieciowe do i z Rosji oraz Białorusi. Dotyczy to zarówno transportu drogowego, jak i lotniczego oraz morskiego. Całkowite wstrzymanie odbioru i załadunku przesyłek dotyczy również międzykontynentalnych przewozów kolejowych oraz transportu ciężarowego między Europą a Azją na trasach przebiegających przez Rosję i Białoruś.

Jesteśmy świadomi, że te bezwzględne środki spowodują dodatkowe obciążenie łańcuchów dostaw naszych klientów. Zrobimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby złagodzić skutki tych działań i wspólnie znaleźć alternatywne rozwiązania dla transportu i logistyki. Nasi pracownicy w lokalnych oddziałach DACHSER zapewniają pomoc i wsparcie w tym zakresie.    

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Arkadiusz Tomczak