Cofnij
Informacje o rynku Aktualności

DACHSER rozbudowuje oddział w Wiedniu

DACHSER rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Wiedniu i inwestuje około 25 milionów euro w zwiększenie możliwości logistycznych. Po rozbudowie lokalizacja w Himbergu będzie dysponowała łącznie 12 470 metrami kwadratowymi powierzchni dla klientów z sektora przemysłowego i dóbr konsumpcyjnych. Oddanie do użytku planowane jest na połowę grudnia 2023 roku.

(od lewej) Deniz Gül, Warehouse Manager, Marcus Zöhrer, Head of Facility Management i IT, Manfred Dolezal, Deputy General Manager, Andreas Schweiger, National Forwarding Manager oraz Daniel Brunnauer, Outbound Forwarding Manager.

DACHSER działa na rynku austriackim od 1995 r i rozpoczął swoją działalność od lokalizacji w Linzu. W 2008 r. uruchomiono centrum logistyczne w Wiedniu, z magazynem przeładunkowym i dwupiętrowym budynkiem biurowo-administracyjnym. Po 15 latach funkcjonowania obiekt stał się zbyt mały i pojawiła się potrzeba jego rozbudowy, która rozpoczęła się w marcu tego roku.  Obecnie magazyn przeładunkowy ma powierzchnię 7 150 metrów kwadratowych i posiada 80 bram. W najbliższych miesiącach zostanie on powiększony o 5 320 metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej, niespełna 800 metrów kwadratowych powierzchni biurowej oraz 48 bram. Po rozbudowie magazyn będzie oferował 12 470 metrów kwadratowych i zostanie wyposażony w 128 bram. Na dachu nowego budynku powstanie instalacja fotowoltaiczna  dzięki, której wyprodukowana energia elektryczna  będzie  wykorzystywana między innymi do zasilania obiektu logistycznego.

Obiekt zyska także kolejne 99 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych, 110 dla nadwozi wymiennych, 118 dla transporterów, a także portiernię oraz własną stację paliw.

W ramach inwestycji zostanie zapewniona infrastruktura umożliwiająca korzystanie z pojazdów z napędem elektrycznym. W tym celu powstają 34 punkty ładowania samochodów elektrycznych i trzy punkty ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych.

W oddziale DACHSER w Himbergu zatrudnionych jest obecnie prawie 200 osób. W perspektywie średnioterminowej w tym miejscu powstanie do 20 nowych miejsc pracy.

Gotowi na przyszłość

Dzięki rozbudowie oddział DACHSER w Wiedniu jest gotowy na przyszłość.

„Wzrost naszej europejskiej działalności w transporcie drobnicowym, który był powodem założenia oddziału firmy w Austrii w 2004 roku, nadal postępuje, dlatego  nadszedł czas na drugą fazę rozbudowy. Zaangażowanie i wiedza logistyczna naszych pracowników są ważnym elementem tego sukcesu” - mówi Manfred Dolezal, Deputy General Manager w oddziale DACHSER w Himbergu.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Anna Szalek-Kowalska