DACHSER powiększa swoją działalność w północnej części Danii

Dostawca usług logistycznych DACHSER rozwija swoją dotychczasową działalność na rynku duńskim i otwiera się na region Jutlandii Północnej. Nowy oddział, zlokalizowany w parku biznesowym Port of Aalborg, zostanie otwarty w pierwszej połowie 2024 roku i będzie węzłem komunikacyjnym dla sieci drobnicowej w krajach nordyckich.

Hub umożliwi połączenie ze skandynawską siecią drobnicową.

Otwierając oddział w Jutlandii Północnej, DACHSER wzmacnia swoją pozycję w Danii. Dzięki dobrym połączeniom z Göteborgiem, a tym samym z innymi regionami Szwecji, Norwegii i Finlandii, stanowi rozszerzenie zarówno duńskiej, jak i skandynawskiej sieci. Nowy oddział znajduje się na terenie centrum logistycznego Aalborg East w obszarze portowym, położonego na północy Danii i jest dobrze połączony z autostradą E45.


„Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli zaoferować nasze usługi logistyczne lokalnym klientom, a dzięki strategicznej lokalizacji w obszarze handlowym portu Aalborg wzmocnimy naszą skandynawską sieć” – mówi Peter Hut, Country Manager Road Logistics w DACHSER Denmark. „Rozbudowa naszej sieci jest dla nas ważną inwestycją i kamieniem milowym, zarówno pod względem naszych duńskich i skandynawskich połączeń, jak i bliskości naszych obecnych i przyszłych klientów w regionie”.

Nowy obiekt dysponuje 2 046 metrami kwadratowymi powierzchni przeznaczonej na halę przeładunkową z sześcioma bramami i 471 metrami kwadratowymi powierzchni biurowej. Dla klientów z najbardziej wysuniętego na północ regionu Danii przewidziano kilka codziennych kursów z oddalonego o około 200 kilometrów oddziału w Kolding do Aalborg, skąd towary są dystrybuowane w regionie we współpracy z lokalnymi partnerami transportowymi.

Centralna lokalizacja w ramach skandynawskiej sieci drobnicowej

W pierwszej kolejności zespół pięciu pracowników z oddziału w Kolding przeniesie się do nowej siedziby w obszarze handlowym portu w Aalborg. Tu pod kierownictwem Pera Jensena, General Managera centrum logistycznego DACHSER w Kolding, utworzą biuro zajmujące się obsługą i dystrybucją towarów. „Oddział satelitarny zapewni nam większą elastyczność w zakresie realizacji potrzeb lokalnych firm. Obejmuje to również odbiór i dostawę towarów. Następnie zamierzamy stopniowo wzmacniać naszą obecność poprzez zwiększenie liczby pracowników i dalszą optymalizację naszych procesów w Jutlandii Północnej” – mówi Per Jensen.


DACHSER w Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii posiada łącznie 13 oddziałów zajmujących się europejskim transportem drobnicowym, a także usługami logistyki frachtu lotniczego i morskiego.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak