DACHSER Polska wyróżniony tytułem „Inwestor w Kapitał Ludzki”

DACHSER Polska po raz czwarty otrzymał certyfikat „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Wyróżnienie przyznawane jest przez agencję badawczą Experience Institute na podstawie anonimowej ankiety przeprowadzonej wśród pracowników firmy, która obejmowała pięć obszarów: ogólna satysfakcja z pracy, zaangażowanie, relacje, kompetencje i pracownik jako ambasador.

DACHSER Polska wyróżniony tytułem „Inwestor w Kapitał Ludzki”.

W tym roku firma ma aż dwa powody do dumy. Pierwszy to rekordowa frekwencja, w ankiecie wzięło udział 85% pracowników DACHSER w Polsce. Drugi to wysoki poziom głównego indeksu IwKL wynoszący 79%.

„Wyróżnienie Inwestor w Kapitał Ludzki ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ odzwierciedla zadowolenie naszych pracowników. Dziękuję im za tak liczny udział w ankiecie, a tym samym zaangażowanie się w proces zmian i kreowanie przyjaznego środowiska pracy. Dzięki temu możemy lepiej poznać oczekiwania naszego zespołu oraz zaplanować działania w taki sposób, aby każdy czuł się u nas dobrze, a także mógł w pełni wykorzystać swój potencjał i umiejętności” – podkreślił Michał Simkowski, prezes DACHSER w Polsce.

Zaangażowanie na najwyższym poziomie

DACHSER najwyższe noty od swoich pracowników otrzymał w obszarach: zaangażowanie i pracownik jako ambasador.

„W DACHSER jesteśmy przekonani, że zadowolenie i dobre samopoczucie naszych pracowników ma kluczowe znaczenie. Dlatego oferujemy rynkowe warunki zatrudnienia, przyjazną kulturę organizacyjną, wspieramy zespoły w rozwoju i tym samym w osiąganiu celów zawodowych. W czasie pandemii zachowaliśmy ciągłość operacyjną, ponieważ jednym z priorytetów był dla nas dobrostan naszych pracowników, ochrona ich zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa. Cieszymy się, że wspólny wysiłek i działania – zarówno menadżerów jak i działu HR – zostały docenione, czego potwierdzeniem jest zdobycie po raz czwarty godła  „Inwestor w Kapitał Ludzki”. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że  nasi pracownicy są ambasadorami DACHSER i z zaangażowaniem przyczyniają się do budowania sukcesu naszej firmy” – powiedziała Magdalena Jamroziak, dyrektor HR DACHSER w Polsce.

Program badawczo-certyfikacyjny „Inwestor w Kapitał Ludzki” to pierwszy w Polsce projekt wyróżniający pracodawców za realizowaną politykę personalną. U podstaw programu leży poznanie opinii pracowników na temat ich poziomu satysfakcji, zaangażowania jak i pozostałych aspektów środowiska pracy m.in. kwestii dotyczących relacji, komunikacji, współpracy, możliwości rozwoju kompetencji, skłonności do polecania produktów/usług firmy i miejsca pracy. O przyznaniu wyróżnienia decyduje siła głosu pracowników oraz pozytywna opinia kapituły programu. Warunkiem przejścia przez proces certyfikacji jest osiągnięcie średniego wyniku na poziomie minimum 70% w pięciu badanych obszarach, takich jak: ogólna satysfakcja z pracy, zaangażowanie, relacje, kompetencje oraz pracownik jako ambasador. Program jest realizowany przez agencję badawczą Experience Institute.

DACHSER na całym świecie
Skontaktuj się z nami
Kontakt Michał Tomczak