Aktualności

DACHSER DIY-Logistics z nowym kierownictwem

Jens Wollmann objął kierownictwo nad rozwiązaniem branżowym DACHSER DIY-Logistics. Z początkiem bieżącego roku zastąpił odchodzącego na emeryturę Ralfa Meistesa, który założył i przez ponad 20 lat z sukcesami rozwijał DACHSER DIY-Logistics, cały czas stojąc na jego czele.

Jens Wollmann

Rozwiązanie branżowe DACHSER DIY-Logistics istnieje od 1998 roku. „Przez przeszło dwie dekady ugruntowaliśmy naszą rynkową pozycję. Roczny wolumen przesyłek, obecnie wynoszący 5 milionów, wyraźnie odzwierciedla przydatność rozwiązania logistycznego, które jest specjalnie dostosowane do wymagań globalnego przemysłu związanego z ogrodnictwem i DIY”, mówi Stefan Hohm, dyrektor korporacyjny ds. rozwiązań korporacyjnych, badań i rozwoju, który jest odpowiedzialny m.in. za obszar rozwiązań branżowych w DACHSER.

Sprawdzony model DACHSER DIY-Logistics, łączący podstawowe usługi światowej sieci DACHSER z wiedzą specjalistyczną i dopasowanymi usługami dla branży DIY, ma być nadal rozwijany. „Wymagania wobec DIY-Logistics ze strony dostawców, sprzedawców detalicznych i konsumentów zmieniają się bardziej dynamicznie niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego skupiamy się na naszej szerokiej ofercie dopasowanych usług logistycznych i rosnącej internacjonalizacji rozwiązania branżowego”, mówi Jens Wollmann, wyjaśniając podstawowe zadania związane z jego nową pozycją.

Jens Wollmann ma niemal 20 lat doświadczenia w branży logistycznej i przez ponad połowę tego czasu był związany z DACHSER. Po przeszkoleniu na spedytora 43-letni obecnie menedżer rozpoczął karierę w firmie w 2004 roku. Przez dziewięć lat pracował na wielu stanowiskach w DACHSER Air & Sea Logistics - w tym w dziale sprzedaży i zarządzając relacjami z kluczowymi klientami. W 2013 r. przeszedł do DHL. Piastował tam różne stanowiska związane ze sprzedażą, finalnie jako szef działu Business Development & Account Management South, po czym wrócił do DACHSER wiosną 2018 roku. Od tego czasu przygotowywał się do przejęcia obowiązków od Ralfa Meistesa w ramach rozwiązania branżowego DACHSER DIY-Logistics.

O DACHSER:

DACHSER, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: DACHSER Air & Sea Logistics oraz DACHSER Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: DACHSER European Logistics i DACHSER Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Dzięki około 30 600 pracownikom w 399 lokalizacjach na całym świecie DACHSER wypracował w 2018 r. skonsolidowany przychód netto w wysokości blisko 5,6 mld euro. W tym samym roku operator logistyczny obsłużył łącznie 83,7 mln przesyłek o wadze 41,3 mln ton. DACHSER jest reprezentowany przez organizacje krajowe w 44 państwach.

Kontakt Renata Krukowska