Kariera Mediaroom

DACHSER Life Science and Healthcare Logistics – Twój partner w zakresie bezpiecznej i niezawodnej logistyki

Dzięki DACHSER Life Science and Healthcare Logistics masz partnera, który spełnia surowe wymagania w zakresie transportu produktów z dziedziny nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej. Dzięki wiedzy logistycznej i naszej globalnej sieci DACHSER organizujemy pilne i często wrażliwe na temperaturę przesyłki do niemal wszystkich części świata, z zachowaniem surowych regulacji. Przywiązujemy dużą wagę do prawidłowej obsługi Twoich produktów, przy jednoczesnym uwzględnieniu najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Ponadto, w połączeniu z naszą gamą ustandaryzowanych i specjalistycznych usług logistycznych DACHSER, spełniamy specyficzne wymagania z dziedziny nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej.

DACHSER Life Science and Healthcare Logistics
DACHSER Life Science and Healthcare Logistics

Niezawodne partnerstwo

Oferujemy kompleksowe usługi logistyczne w całym łańcuchu opieki zdrowotnej — od badań klinicznych po leczenie. Nasze innowacyjne rozwiązania IT, a także możliwości w zakresie zasilania i integracji globalnej sieci DACHSER zapewniają płynne wdrożenie łańcuchów dostaw dla sektora ochrony zdrowia.

Utrzymujemy bliskie, oparte na partnerstwie relacje z naszymi klientami i dbamy o to, aby produkty farmaceutyczne i medyczne były traktowane z najwyższą starannością i zgodnie z wymogami prawnymi podczas transportu.

Oferta naszych usług

 • Certyfikowane normy bezpieczeństwa i jakości: nasz system zarządzania jakością opiera się na systemie GDP (Good Distribution Practice — Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej)
 • Globalne, multimodalne, kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie opieki zdrowotnej, które są specjalnie dostosowane do potrzeb klientów
 • Certyfikaty IATA CEIV Pharma
 • Obejmuje wszystkie wymagane zakresy temperatur (od -10°C lub niższej, od +2°C do +8°C, od +2°C do +25°C i od +15°C do +25°C)
 • Zautomatyzowane i cyfrowe procesy kontrolujące wszystkie fizyczne etapy łańcucha dostaw
 • Wysoki poziom elastyczności i niezawodności
 • Optymalizacja kosztów i procesów
 • Wyszkoleni specjaliści z dziedziny nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej na całym świecie
 • Usługi o wartości dodanej dopasowane do indywidualnych wymagań klienta (np. dostawa i kalibracja opakowań i rejestratorów danych)
 • Połączenie z europejską siecią transportu drogowego za pośrednictwem DACHSER European Logistics (produkty o przedłużonej trwałości, bez wymogów dotyczących GDP)
 • Niezawodne połączenia lotnicze i morskie dzięki DACHSER Air & Sea Logistics

Globalna sieć łańcuchów logistycznych

Nasze doświadczenie i wieloletnie relacje z klientami mówią same za siebie. Od wielu lat wdrażamy i optymalizujemy łańcuchy dostaw dla producentów produktów farmaceutycznych i szczepionek do szerokiej gamy zastosowań oraz dla producentów sprzętu medycznego, aktywnych składników farmaceutycznych (API), produktów OTC, materiałów eksploatacyjnych i leków weterynaryjnych.

DACHSER Road Logistics, DACHSER Air & Sea Logistics i DACHSER Rail Services zapewniają szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich rynków sprzedaży i zaopatrzenia na całym świecie. Możesz korzystać z naszej kompleksowej globalnej sieci i niezawodnych połączeń naszych systemów transportowych.

Zorganizujemy Twój transport za pomocą ładunków całościowych lub częściowych, kompleksowych usług transportu lotniczego, FCL (transportu całokontenerowego) i LCL (transportu drobnicowego). Dzięki naszej ofercie produktów entargo w przypadku przesyłek nieobjętych kontrolą temperatury, które nie podlegają wymaganiom GDP w Europie, oferujemy maksymalną elastyczność i przejrzystość w zakresie czasu transportu i dostawy, a także ustandaryzowanych procesów, zoptymalizowanych pod względem kosztów.

DACHSER Life Science and Healthcare Logistics – szczegóły lub więcej informacji

Usługi transportu lotniczego spełniające najwyższe wymagania 

W obszarze działalności Air & Sea Logistics oferujemy naszym klientom kompleksowe usługi logistyczne, od standardowego transportu lotniczego, po specjalne usługi ekspresowe. Obsługujemy transporty uwzględniające wszystkie popularne zakresy temperatur, stosujemy opakowania z funkcją pasywną i osłony termiczne zgodnie ze specyfikacjami i zapewniamy aktywne pojemniki chłodzące lub zaawansowane pojemniki pasywne zgodnie z wymaganiami.

Wysokie standardy bezpieczeństwa, zabezpieczeń i jakości na całym świecie    

Nasz system zarządzania jakością opiera się na wymaganiach GDP i jest kontrolowany centralnie przez globalny zespół. Spełniamy wymogi GDP i otrzymaliśmy certyfikat IATA CEIV Pharma na trzech kontynentach. Zgodnie z wysokimi wymaganiami branży nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej zapewniamy, że specjalnie przeszkolony zespół  naszych pracowników jest przygotowany do obsługi całego, skomplikowanego procesu. W audytach przeprowadzanych przez naszych klientów niezmiennie udowadniamy, że spełniamy najwyższe wymagania.

Jeśli chodzi o możliwe odchylenia lub rozbieżności, zdefiniowaliśmy i z powodzeniem wdrożyliśmy powszechnie stosowany, kompleksowy proces działań naprawczych CAPA (corrective action preventive action). Dysponujemy siecią podwykonawców zgodną z GDP. W tym celu kontrolujemy naszych podwykonawców za pomocą globalnego systemu zarządzania interfejsami i przeprowadzamy audyty, aby zapewnić

stałe utrzymanie standardów jakości. Integralność produktu zgodnie z przepisami w danym kraju lub regionie i spełnianie oczekiwań dotyczących bezpieczeństwa to nasz obowiązek.

Optymalizacja emisji CO2 dzięki zrównoważonej logistyce         

Skupienie się na przyszłości kolejnych pokoleń jest głównym filarem filozofii DACHSER. Zrównoważony rozwój ekologiczny i społeczny to głęboko zakorzenione wartości korporacyjne, które stanowią integralną część naszej codziennej działalności. Opracowujemy nowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb procesy zapewniające wydajną i zrównoważoną realizację działań związanych z dostawą i wdrażamy je w codziennej działalności. Zwracamy szczególną uwagę na zmniejszenie emisji CO2 podczas transportu dzięki wykorzystaniu załadunku na dwóch poziomach oraz samochodom ciężarowym z napędem elektrycznym do dystrybucji miejskiej. Stosujemy również opakowania oraz rejestratory danych/temperatury wielokrotnego użytku.

Kontakt Netka Hohlfeld Department Head Life Science and Healthcare Logistics