Kariera Mediaroom

DACHSER Fashion Logistics - specjalistyczna wiedza logistyczna dla branży modowej

Świat mody jest niezwykle dynamiczny. Cykl życia nowych kolekcji staje się coraz krótszy i firmy decydują się częstsze wprowadzanie nowości. Zarówno przemysł modowy, jak i sektor sprzedaży detalicznej potrzebują wydajnych i niezawodnych rozwiązań logistycznych, które umożliwiają dostarczanie towarów do punktów sprzedaży tak szybko, jak to możliwe, przy zachowaniu wysokiej jakości. Niezbędne jest dopracowanie rozwiązań logistycznych o optymalnym stopniu standaryzacji, które zapewnią maksymalną elastyczność. DACHSER Fashion Logistics oferuje rozwiązania dla przemysłu modowego, które są specjalnie dostosowane do złożonych wyzwań logistycznych w tej branży.

Jako partner DACHSER Fashion Logistics korzystasz z naszej specjalistycznej wiedzy branżowej w zakresie logistyki tekstyliów, globalnej sieci DACHSER oraz naszych rozwiązań logistyki kontraktowej i usług magazynowania. Kolejną zaletą naszych zintegrowanych rozwiązań IT jest zapewnienie przejrzystości i integracji poprzez ciągłe dostarczanie wiarygodnych i łatwo dostępnych informacji. Dzięki innowacyjnym systemom transportu Roll&GOH i ProFashional Box dostarczamy towary z branży modowej na miejsce przeznaczenia – niezawodnie, na czas i w doskonałym stanie, aby stworzyć dla Ciebie „magic moment”. Twój klient może dzięki temu wybrać swój ulubiony artykuł z nowej oferty natychmiast po dostarczeniu. Działamy zgodnie z naszym motto — właściwe towary w odpowiednim miejscu i czasie oraz w idealnym stanie.

DACHSER Fashion Logistics
DACHSER Fashion Logistics

Oszczędzaj czas i pieniądze dzięki naszej usłudze wysyłki towarów na wieszakach

DACHSER Fashion Logistics zapewnia dwa innowacyjne, przyjazne dla środowiska rozwiązania dla odzieży poskładanej i na wieszakach, z bezpośrednią dostawą do punktu sprzedaży, także z wykorzystaniem transportu lotniczego, co zapewnia zauważalną przewagę kosztową: Roll&GOH oraz ProFashional Box. Oba produkty imponują wysokim poziomem możliwości ponownego wykorzystania i zauważalnym wzrostem wydajności w łańcuchu dostaw, a także opcją śledzenia.

Roll&GOH

Nasz autorski wózek transportowy Roll&GOH DACHSER umożliwia jednocześnie wysyłkę zapakowanych towarów poskładanych oraz na wieszakach do wszystkich krajów w Europie. Wózek transportowy jest dostarczany bezpośrednio do sklepu przez naszych przeszkolonych kierowców bez dodatkowego opakowania. Towary powieszone na wieszakach można zdjąć bezpośrednio z wózka, nie naruszając ich stanu. Specjaliści od rozwiązań dla branży modowej w firmie DACHSER udzielą fachowych porad, jak najlepiej wyposażyć wózek transportowy i efektywnie z niego korzystać, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Skrzynki można przenosić po sklepie za pomocą cichych wózków rolkowych. Towary są bezpiecznie zapakowane i chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Zaletą jest to, że delikatne towary mogą być wieszane w idealnym stanie na wieszakach sklepowych czy witrynach bez dodatkowego nakładu pracy. System Roll&GOH zapewnia nie tylko optymalną obsługę i krótki czas dostawy, ale także pozwala na zmniejszenie ilości odpadów z opakowań, co korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

Twoje korzyści:

 • Specjalistyczna wiedza branżowa
 • Wysokiej jakości dostawa przy wykorzystaniu innowacyjnych wózków transportowych
 • Wyszkolony personel specjalizujący się w potrzebach branży modowej
 • Szybkie i niezawodne dostawy
 • Ustandaryzowane procesy i procedury we wszystkich oddziałach na całym świecie
 • Indywidualne rozwiązania logistyczne dostosowane do wymagań klienta
 • Globalny zasięg i kontrola nad globalnym łańcuchem dostaw
 • Ciągłe monitorowanie i zmniejszanie emisji dwutlenku węgla przez naszych klientów
 • Solidna europejska sieć transportowa z szybkim i elastycznym dostępem do wszystkich rynków sprzedaży i zamówień publicznych na całym świecie

DACHSER Fashion Logistics w pigułce:

ProFashional Box          

Ten innowacyjny wózek transportowy umożliwia niezwykle wydajną wysyłkę lotniczą odzieży poskładanej i na wieszakach na cały świat. ProFashional Box został specjalnie zoptymalizowany pod kątem jednostkowych urządzeń ładunkowych. Dzięki ProFashional Box oferujemy innowacyjne rozwiązania opakowań, które umożliwiają wysyłanie towarów w sposób bardziej ekonomiczny i przy zachowaniu najwyższej dbałości o towar. Prosta obsługa, doskonale wykorzystana przestrzeń i możliwość ponownego użycia mówią same za siebie. Kolejną zaletą jest to, że wszystkie elementy wózka transportowego znajdują się w pudełku, z możliwością złożenia, gdy paczka jest wysyłana bez zawartości.

Twoja solidna sieć logistyczna dla branży modowej            

Korzystając z wydajnej i rozległej sieci logistycznej możemy dostarczyć Twoje artykuły na wszystkie rynki europejskie i kluczowe rynki na świecie. Nasze kompleksowe usługi w zakresie logistyki lotniczej i morskiej, a także magazynowania i logistyki kontraktowej, są podstawą sukcesu globalnych łańcuchów dostaw.

Nasza oferta:

 • Ogólnoeuropejskie standardy procesów logistycznych i kompleksowa przejrzystość usług w całym procesie dostawy
 • Dostęp do naszej rozległej sieci logistycznej w transporcie drogowym, lotniczym i morskim
 • Wysoka jakość dostaw dzięki ujednoliconym standardom procesów i usług w całej sieci
 • Kompleksowe rozwiązania dla globalnych zamówień, magazynowania i dystrybucji
 • Zapewnienie jakości poprzez automatyzację i przejrzystość zgodnie z jednolitymi wytycznymi
 • Nasza rodzina produktów entargo zapewnia niezmiennie wysoki standard jakości transportu w całej Europie
 • Ponad 150 magazynów w Europie, o łącznej powierzchni magazynowej 1,6 mln m²
 • Ujednolicone procesy, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości
Zrównoważona logistyka dla branży modowej    

Osiągamy znaczną redukcję śladu węglowego dzięki wykorzystaniu załadunku na dwóch poziomach z wykorzystaniem nadwozi wymiennych oraz naczep typu mega i długich ciężarówek o zwiększonej ładowności. W coraz większym stopniu wykorzystujemy pojazdy z napędem elektrycznym oraz rowery ładowane elektrycznie w dostawach do centrów miast.