Kariera Mediaroom

Bezpieczeństwo transportu – jakość staje się wymierna

W DACHSER kontrola jakości przesyłek to najwyższy priorytet. Aby dokładnie zmierzyć usługi logistyczne, wprowadziliśmy kompleksowy system kontroli jakości oraz zarządzania jakością. W DACHSER kontrola jakości przesyłek to najwyższy priorytet. Aby dokładnie zmierzyć usługi logistyczne, wprowadziliśmy kompleksowy system kontroli jakości oraz zarządzania jakością. Opieramy to na wielu ewaluacjach i wskaźnikach efektywności KPI, badaniach oraz aplikacjach IT, które wykorzystujemy, by jakość naszych usług była jak najbardziej przejrzysta. Następujące dane podlegają ocenie:   jakość dostawy, czasy dostaw przesyłki, możliwe szkody towarów lub utrudnienia w dostawie dla odbiorcy stały monitoring łańcucha chłodniczego.

systematyczne porównanie celów i wyników dla pełnej przejrzystości

Dla tych kryteriów obowiązują stałe wartości celowe, które obserwujemy poprzez analizy odchylenia. Dzięki temu kontrola jakości to ciągły proces w codziennym łańcuchu dostaw. Aby spełnić kluczowe wskaźniki jakości, konieczne jest określenie stałych kryteriów wydajności. W ramach rodzin produktów entargo, classicline i vivengo opracowaliśmy jednolite profile wydajności z najwyższymi standardami jakości, na których nasi klienci mogą polegać.

Jakość naszej wydajności logistycznej kontrolujemy następującymi metodami:

  • Porównanie celów i wyników na podstawie kilku wskaźników jakości w oparciu o ujednoliconą ofertę produktów i usług
  • Wykorzystanie narzędzia ActiveReport do zarządzania zdarzeniami w łańcuchu dostaw, informującego niezwłocznie o wszelkich utrudnieniach związanych z dostawą, dzięki czemu pracownicy DACHSER mogą natychmiast podjąć środki zaradcze
  • Staranne zabezpieczanie ładunków
  • Zwiększanie bezpieczeństwa na drodze poprzez oznakowanie obrysowe z tyłu i z boku naczep
  • Profesjonalne czyszczenie pojazdów wewnątrz i na zewnątrz
  • Pełny monitoring temperatury
  • Śledzenie przesyłek

Kontrola jakości z wykorzystaniem oprogramowania w zakresie baz danych i standardów

Określone zobowiązania do wykonania usług mierzone są jednolitymi standardami oprogramowania i bazami danych IT. Centralnym elementem kontroli jakości jest system zarządzania zdarzeniami w łańcuchu dostaw ActiveReport. ActiveReport pozwala klientom i działom serwisowym w oddziałach DACHSER szybko otrzymywać informacje o możliwych opóźnieniach w dostawie poprzez natychmiastowe porównanie celów i wyników w procesie wysyłki.

W DACHSER Chem Logistics oraz DACHSER Food Logistics opracowaliśmy stałe wymogi dostosowane do potrzeb przewozu żywności, które cały czas monitorujemy przy wsparciu IT.

Bezpieczeństwo ładunku w ciężarówkach DACHSER

Staranne zabezpieczenie ładunku w ciężarówkach przed wyruszeniem w drogę to kolejna metoda kontroli jakości. Nieustannie szkolimy pracowników magazynu oraz kierowców na temat równego i płynnego ładowania ciężarówek tak, aby przewożone towary były bezpieczne.