Kariera Mediaroom

DACHSER Automotive Logistics — Twój niezawodny partner

Realizacja globalnych łańcuchów dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego jest jedną z najważniejszych dziedzin w logistyce. Szybkie tempo produkcji, nieprzewidywalny rynek, rosnące oczekiwania klientów oraz zmiany w kierunku mobilności elektrycznej wymagają innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Niezbędne jest również precyzyjne planowanie oraz zachowanie wysokiej jakości realizacji. DACHSER Automotive Logistics oferuje szeroką gamę usług logistycznych ukierunkowanych szczególnie na złożone wymagania łańcucha dostaw branży motoryzacyjnej.

DACHSER Automotive Logistics
DACHSER Automotive Logistics

Silna sieć dla branży motoryzacyjnej

Nasze usługi logistyczne realizowane są w ramach wysokowydajnej sieci o globalnym zasięgu, która z powodzeniem realizuje najbardziej wymagające zadania powierzane nam przez producentów i dostawców. Zapewniamy Państwu wysoką niezawodność i elastyczność. Z myślą o optymalnym współdziałaniu integrujemy procesy, ludzi i regiony w sposób spójny i efektywny, dając Państwu znaczną przewagę konkurencyjną. Dodatkowo nasze bogate doświadczenie w branży i wysoko wykwalifikowani pracownicy ze specjalistyczną wiedzą tworzą podstawę do równorzędnego partnerstwa z naszymi klientami.

Nasza oferta usług

  • Szybki i elastyczny dostęp do wszystkich rynków sprzedaży oraz zaopatrzenia na całym świecie
  • Inteligentne połączenie sieci transportowej, magazynowania i dostosowanych do potrzeb klienta usług wartości dodanej
  • Kompleksowa europejska sieć ze specjalistyczną wiedzą dotyczącą poszczególnych krajów i rynków
  • Wysoka częstotliwość dostaw
  • Własne i partnerskie oddziały na silnych rynkach motoryzacyjnych Europy, Ameryki i Azji
  • Jednolite standardy obsługi we wszystkich oddziałach
  • Wsparcie na miejscu poprzez dedykowaną osobę kontaktową na kluczowych rynkach
  • Pełna przejrzystość i integracja dzięki spójnym, niezawodnym i zawsze dostępnym informacjom za pośrednictwem zintegrowanych systemów informatycznych
  • Efektywne łączenie produktów różnych producentów i dostawców w kontenerach FCL w celu zwiększenia wydajności i redukcji kosztów
  • Audytowanie EcoVadis

DACHSER Automotive Logistics w szczegółach

Szybkość i elastyczność

Dzięki naszej rodzinie produktów entargo oferujemy Państwu jednolity zakres usług o niezmiennie wysokich standardach jakości dla transportów w całej Europie. Cztery ustandaryzowane linie produktów — targospeed, targofix, targoflex oraz targo on-site — precyzyjnie spełniają wymagania klientów przemysłu motoryzacyjnego w zakresie określonego terminu dostawy.

Optymalizacja procesów w logistyce zaopatrzenia

DACHSER Automotive Logistics oferuje wsparcie w zarządzaniu złożonymi procesami łańcucha dostaw w logistyce zaopatrzenia. Łańcuch dostaw w całej Europie i Afryce Północnej na główne rynki przemysłu motoryzacyjnego jest szczególnie wydajny i optymalnie zorganizowany dzięki koncepcji konsolidacji towarów DACHSER. Nasz zespół Coordination Tower Automotive działa jako jednostka usługowa dla przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców. Transporty morskie są w najdrobniejszych szczegółach planowane i niezawodnie realizowane. Oferta usług obejmuje: odbiór i monitorowanie rezerwacji, planowanie, kontrolę i organizację transportów przygotowawczych, odprawę celną oraz wybór alternatywnych tras transportu lotniczego lub kolejowego.

Wgląd w procesy

Gwarantujemy pełną przejrzystość dzięki naszym zintegrowanym systemom informatycznym. Nasze systemy zarządzania transportem, Domino i Othello, zapewniają podgląd realizowanych zleceń transportowych. W dowolnym momencie mogą mieć Państwo dostęp do kompleksowych informacji dotyczących list referencyjnych oraz szczegółów zamówienia. W transporcie drogowym realizujemy kompleksową kontrolę zleceń transportowych poprzez skanowanie kodów kreskowych w każdym punkcie przeładunkowym. Transport lotniczy i morski są wraz z transportem drogowym i działalnością magazynową połączone w globalny system za pomocą jednolitej sieci. W ten sposób przesyłki mogą być śledzone na wszystkich etapach procesu za pomocą jednego numeru identyfikacyjnego.

Wysoka jakość zapewniająca bezpieczeństwo

Wysoki stopień standaryzacji zapewnia spójne i zrozumiałe wskaźniki jakości naszych usług logistycznych. Mają Państwo dostęp do zautomatyzowanych procesów z kompletną, elektroniczną dokumentacją dostępną w interfejsie oraz wydajnej, europejskiej sieci transportowej, która obsługuje łańcuchy dostaw, spełniając najwyższe wymagania jakości. Dbamy o proaktywną kontrolę jakości, aby zapewnić bezpieczeństwo Państwa łańcucha dostaw. Ponadto, w ramach strategii Global Preferred Carrier, mogą Państwo liczyć na niezmiennie wysoką jakość na wszystkich poziomach usług w naszej silnej sieci.

Zrównoważony rozwój w centrum uwagi

Zrównoważony rozwój gospodarczy, ekologiczny i społeczny są wartościami naszej firmy oraz integralnymi składnikami jej codziennych działań. Istotna jest dla nas redukcja emisji CO2 w przejazdach transportowych. Osiągamy to dzięki maksymalnemu wykorzystaniu mocy przerobowych naszych pojazdów oraz naczep dwupiętrowych i elektrycznych pojazdów ciężarowych w dystrybucji miejskiej. Ponadto, firma DACHSER nabywa w przeważającej mierze odnawialną energię elektryczną i w ten sposób zaspokaja około 60% naszego globalnego zapotrzebowania na zieloną energię elektryczną.