Mediaroom

DACHSER Poland - kierownictwo

Dzięki przyszłościowym koncepcjom biznesowym, DACHSER w ciągu ostatnich dziesięcioleci stał się jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Innowacyjność DACHSER oparta jest na jednostkach biznesowych, które są stabilnymi fundamentami ekonomicznymi firmy i obejmują całe portfolio usług logistycznych, a także na partnerskich zasadach, którymi kieruje się doświadczone kierownictwo.

Cała kadra zarządzająca DACHSER kieruje się wspólnymi celami i wartościami, a jej główne zadania to umacnianie grupy, by była gotowa na przyszłe wyzwania oraz dalszą ekspansję. Połączenie fachowej wiedzy i dbałości o zrównoważony rozwój gwarantuje DACHSER długofalową rentowność i powodzenie firmy w przyszłości.

Skład zarządu DACHSER można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Grzegorz Lichocik, Ph.D. - Managing Director European Logistics Poland

Dr inż. Grzegorz Lichocik pełni funkcję Prezesa Zarządu Dachser w Polsce od 2007 roku, z sukcesem rozwijając usługi logistyczne dla polskich eksporterów, zwłaszcza w kontekście przesyłek drobnicowych. Z branżą logistyczną związany jest od ponad 23 lat. Kierując kolejnymi projektami współtworzył rynek logistyki i standardy w branży TSL w naszym kraju. Główne wyzwania, jakie stawia sobie i firmie Dachser w Polsce, to dalsza rozbudowa sieci dla przesyłek drobnicowych, a także rozwój logistyki kontraktowej i sekcji przesyłek morskich oraz lotniczych. Jest członkiem rady Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim, wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Logistycznego oraz członkiem Rady GS1 Polska. Zasiada też w Radzie Naukowej czasopisma Logistyka.

Robert Pastryk - Managing Director Air & Sea Logistics Poland

Robert Pastryk zajmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. Z branżą spedycji lotniczej i morskiej związany jest od 27 lat, z czego ostatnich 8 właśnie w Dachser. W latach 90-tych XX w., prowadził własną firmę. Później pracował we Frans Maas Polska, początkowo na stanowisku Dyrektora ds. Pharmacargo, a następnie jako Dyrektor Handlowy. Przez trzy lata pełnił również funkcję Dyrektora Handlowego i odpowiadał za obszar Air & Sea w firmie spedycyjnej Diera. Jako szef przede wszystkim stawia na rozwój pracowników, ich kompetencji i talentów, ponieważ to głównie ludzie decydują o powodzeniu firmy.